Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel fedjem be az előtetőt...

Mivel fedjem be az előtetőt úgy, hogy valamennyi fényt is engedjen át?

Figyelt kérdés

A folyosó végén van a bejárati ajtónk, és a felett egy kisebb terasz amin előtető. A teraszt kiülésre stb nem használjuk, annak nincs funkciója a házba való bejutáson kívül.

A folyosónkat csak az ajtón bejövő fény világítja, arról csak a többi szoba nyílik.


Jelenleg egy üvegszálas hullámpala "vajszínű" régi anyaggal van borítva, ennek mennie kell.

Polikarbonátot akartam, de sokan lebeszélnek, hogy nagyon felmelegíti a levegőt alatta.

Valami más anyag, ami fényt átenged, de meleget annyira nem?


Azon is gondolkoztam, hogy trapézlemez az előtető 2 oldalán, mondjuk szürke, az ajtó feletti részén pedig teljes hosszban poli?

Így fény is jönne, de azért nem a teljes felület alatt forrna a levegő.

Oldalai nincsenek egyébként csak tető + vas zártszelvény keret és oszlop.


KB. 3 m x 4 m az előtetőm nagysága



2023. aug. 8. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Napvitorla?
2023. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
már van egy meglévő vas keret + oszlopok, azt nem bontanám el, + nem lenne baj, ha télen sem esne folyna sok minden a bejárati ajtó elé
2023. aug. 8. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

"A teraszt kiülésre stb nem használjuk, annak nincs funkciója a házba való bejutáson kívül."


Akkor meg miért számít, ha polikarbonátból van???

2023. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Láttam szépen megépítve olyat, hogy polikarbonát, alatta behúzható szövet. Télen-nyáron tökéletes, sokat is vannak a teraszon, amióta ennyire jó.
2023. aug. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!