Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyílászárókat akarok cserélni...

Torelon kérdése:

Nyílászárókat akarok cserélni családi házban. Területileg találtam kivitelezőt , de vannak gyanús információk a fb-kon meg az optenen. Nem sok , de van. Milyen biztosítékot kérjek? Hagyjam inkább?

Figyelt kérdés

#vállalkozó #nyílászáró #Inárcs #Masszív Ajtó KFT #Budai Gábor
2023. aug. 9. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
A büdös életben nem fogsz találni olyan céget vagy beépítőt akire nincs panasz és az értékelése 100 százalékos. Úgyhogy ne cserélj ablakot. Milyen biztosítékra gondolsz? Én nyílászárókkal foglalkozom, de ha valaki ilyet kérne tőlem ki sem szolgálnám. Mondjuk tíz év alatt ilyen szerencsére nem fordult elő, hogy biztosítékot kértek volna tőlem.
2023. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

"Én nyílászárókkal foglalkozom, de ha valaki ilyet kérne tőlem ki sem szolgálnám."

Na épp ez az építőipar betegsége, a benne dolgozók betegítik meg az ilyen hozzáállásukkal. Pancser munka, felelősségvállalás nulla, aztán nekem kell javítgatnom más kontárkodását.

Mert ha én elvállalok egy munkát, akkor ott kezdem hogy csak akkor vállalom el, ha megvan a szaktudásom hozzá, felelősséget vállalok azért amit elvégeztem, ill. fizetés is csak a metcsinált munka után van. Sajnos az építőiparban a tisztességtelenség, a trehányság egyre nagyobb méreteket öltött, nem ritkán pedig a jóhiszemű, gyanutlan megrendelő kizsákmányolására irányul.

De a hiba már az oktatásban csírázik, mert már ennek során a szakmunkástanulókba bele kéne sújkolni a felelősségvállalás és a tisztesség fogalmát.

Aztán van amikor a megrendelő és a kontár együttesen hibázik, mert a szakmunkára sajnálja a pénzt, a kontár összetákol valamit harmadáron...

Kérdező, javaslom hogy az ismerettségi körödön keresztül, akár szomszéd, stb. keríts szakembert, akinek láttad a munkáját és vannak referenciák.

2023. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A kérdés megoldódott , a NAV felfüggesztette az adószámát a Masszív Ajtó KFT-nek. Keresek mást.
2023. aug. 11. 08:54
 4/4 anonim válasza:

A kérdéses cég nálam dolgozott (kis helyesbítés, hogy Iváncsa és nem Inárcs a telephely). Történet: a szerződésben foglalt 6-8 hetes vállalásával szemben most 62. héten tartunk úgy, hogy jogi lépések

vannak folyamatban a dolog rendezésére. Véleményem:

- "Torelon" jól döntöttél

- 1 válaszadó: szomorú ez a vélemény/hozzáállás nem bíználak meg munkával

- 2 válaszadó: egyetértünk

2023. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!