Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempe alá milyen víz és...

Csempe alá milyen víz és hőszigetelést lehet rakni? Muszáj a csempe alá betonozni?

Figyelt kérdés

Sajnos beázott az egész lakásunk a múltkori nagy viharnál és ezért az egész lakást fel kell újítani. Eddig parketta volt, az most mind kuka.


Gondoltam, hogy ha már újra kell csinálni mindent akkor kéne rakni szigetelést de nem tudom, hogy azokra kell-e betonozni mert már így is kicsi a belmagasság és ezért nem akarnék még betonozni is.


2023. aug. 18. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálam az ajlzatbetonon van bitumenes szigetelés. Azon volt egy vékony beton és a járólap. Azt felbontottam. Az aljzatot kellett bontani, mert alatta a szennyvíz lefolyót kellett helyretenni. Visszabetononztam, felvittem rá kenhető bitumenes szigetelést, több rétegben is. Aztán arra polisztirol, arra fólia és esztrich. Arra aljzatkiegyenlítő és a járólap.


Igazából lehet tenni kenhető vízszigetelést a járólap alá. Én nm tettem. Lakásban érdemes, főleg ha emeleten vagy, ne áztass lefelé.


Mélyalapozol, lekened a szigetelést 2 rétegben, és arra lehet járólapozni. Csempénél ugyanez. Még jobban is tapad rá a flex ragasztó. (csempénél én is kentem)

2023. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!