Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül és hogyan kell...

Mennyibe kerül és hogyan kell elképzelni egy családi ház bejárati ajtó cseréjét?

Figyelt kérdés

Adott egy ezer éves régi faajtó, amit felújításkor szeretnénk kicserélni. Hogyan képzeljem el ezt a munkát, mi a menete? Szétveri a kőműves az egészet és újra beépítenek egyet vagy az ajtós jön és szedi ki a régit? Vagy hogy lenne? A külső vakolat is sérülhet ilyenkor?

Ilyesmi lenne az új: [link]

A munkadíj kb. mennyi?


2023. aug. 18. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először az ajtó fölötti résznél meg kell bontani vakolatot, megnézni van-e áthidaló, ill. milyen. Ha nincs, vagy rossz állapotú (mert mondjuk elrohadt a fa...) akkor újat kell beépíteni. Ezután lehet az ajtókiszedéshez fogni. Ha régi faajtó, akkor szó szerint szétverni lehet csak mert ezek még gerébtokosak, azaz annakidején úgy falazták körbe az ajtót. Jó sok bontási munka, zaj, por, és igen, a vakolat 100% hogy sérül, ezeket utólag be kell csinálni.

A munkadíj függ a körülményektől, de ez legalább egy teljes napos munka egy embernek, kb. 100ezer lehet a munkadíj.

2023. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm! Mindenképp bele kell fogni, de akkor legalább kb. tudom, mire számítsak.
2023. aug. 19. 09:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Szetverni tulzas. Egy jo orrfuresz kell es elvagni a megfelelo helyeken, utana feszitovassal kifesziteni a reszeket.
2023. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, én sem úgy képzeltem el, hogy óriás vaskalapáccsal nekiesni, gondolom, ehhez vannak célszerszámok. Inkább a külső fal burkolat aggaszt, mert a belső az javítható + festés úgyis lesz.
2023. aug. 19. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan a vakolat, burkolat serulhet es serulni is fog. Ezzel kell szamolni.
2023. aug. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az "ajtósok" jönnek. Kivágják a régit. Ha ügyesek, csak minimális vakolat jön le, de tuti lejön valamennyi, ezért kell utána vakolni, festeni.
2023. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából látom, kb. ilyesmi, mint itt a videón. De ezek után ki fejezi be? Kell még kőműves? Mert ahogy látom több videón is, a purhabozás után az ajtós hazamegy, mert ő kész van.


https://www.youtube.com/watch?v=Uu3RFyJdDY4&ab_channel=%C3%8..

2023. aug. 19. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Keress olyat, aki vállalja a helyreállítást is.
2023. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, nem tudtam, hogy olyan is van, de akkor így keresem. Köszi
2023. aug. 19. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém tokráépítéssel készült, nem volt bontás.

Fa tokra fa ajtó.

2023. aug. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!