Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel érdemes fűteni? Vegyestü...

Mivel érdemes fűteni? Vegyestüzelésű kazán + ?

Figyelt kérdés

Felújításban vagyunk. Jelenleg van egy régi gázkazán radiátoros hőleadókkal. A radiátoros fűtés mindenképpen marad. (Nem akarok padló/ falfűtést)

Elsődleges fűtés vegyestüzelésű kazán lesz. Ami nekem fontos, hogy ha este megrakom a kazánt reggelre ne hűljön ki a lakás, vagy ha reggel elmegyünk dolgozni este ne a hideg házba érjünk haza. (Nyilván hőszigetelés lesz)


Két megoldást látunk erre:

1. Gazkazant kiiktatjuk teljesen. És a vegyestüzelésűt puffer tartállyal egészítjük ki. Elvileg ez tartja a hőt annyit hogy nem hűl ki a lakás reggelre. Van aki azt mondta hogy 3-4 napot is bírja... ez valós?


2. Kicseréljük a gazkazant korszerűre és ez akkor kapcsol be ha pl 20 fok alá menne a hőmérséklet.



Árban kb ott van mindkét variáció. Új gk 500 puffer 500.. A kettő együtt már sok.


Ki mit építene be?



2023. aug. 23. 10:31
A kérdező szavazást indított:
vegyes +gázkazán
vegyes+puffer
8 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nálam egyszerűen át lehet kapcsolni a rendszert a vegyes fűtés és a gázkazán között.

Mivel mindig hasraütésre találják ki, hogy éppen mi mennyibe kerül majd, ezért jobb több lábon állni.

Tüzelőből is bespejzoltam, így van vagy 3-4 télre elegendő száraz tüzifám.

2023. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

a leírtak alapján marad a vegyes, és mellé a puffertartály...szinte tökéletes állandó hőméréklet lesz a lakásnban...


A gázzal csak bonyolítod az életed, a veszélyeiről nem is beszélve. Ha mégsem válik be, na akkor átállhatsz gázra.

Az egyik érzékeny pont a keringetőszivattyú...egy ellenfele van, az áramszünet...esetleg ekkor kinyitod a kerülőágat, ami gravitációs(lenne)...

2023. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha hozzányúltok a padlóhoz akkor legalább bizonyos részeken érdemes lenne a padlófűtést megoldani elektromos fűtéssel legalább. Rengeteget számít a hőérzetben ha nem jég hideg a padló, ez saját tapasztalat. Nálunk a téli 19-20 fok nem tűnik olyan hidegnek, mint apáméknál a 22-23 fok, mivel nálunk padlófűtés van a közös helységekben, ott meg csak radiátoros.

Ezzel meg tudnátok tartani az alap hőmérsékletet akár éjjel akár amíg nem vagytok otthon és a vegyes tüzeléssel vagy gázkazánnal is mehetne a normál fűtés.

[link]

Nem a padlófűtésnek kellene lennie az elsődlegesnek, az csak legyen egy rásegítés vagy hőtartási feladatra. Ha a fűtéshez alkalmas áramfogyasztást állítjátok be, a H-tarifát, akkor ki tudjátok használni az ehhez adott kedvezményt is és optimálisan tudtok fűteni akár a gázt akár a vegyestüzelést választjátok. Ráadásul ki tudja, hogy nem lesz-e lehetőségetek napelem telepítésére a közeljövőben és akkor a fűtési módban ez már meg is tudna jelenni külön nagyobb beruházás nélkül is.

[link]

2023. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gázkazánt hagyd meg tartalèknak. A règiek egyszerűek. Minèl kevesebb az elektronika, annál tovább tart, egyszerübb karbantartani.

Hozzá a vegyes+puffer.

Aztán kèsz. Mert règi a gázkazán, de jó, vètek kidobni.

2023. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Puffer mindenképp kell a vegyes mellé, én a regi gázkazánt hagynám meg tartaléknak.

A keringetőszivattyút pedig szünetmentes tapra kötném

2023. aug. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sokat gondolkodtam rajta én is, végül kidobtam az egész kazánt mindennel együtt. Belefáradtam a munkába, ami a fával járt.

Feltettem klímákat és leszigeteltem a házat. Nagyszerűen bevált. Fa árából fűtök és csak egy gombot kell megnyomni.

2023. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi a vegyes és a gáz párost választottuk, hogy több mindennel tudjunk fűteni.

Viszont víz-gázszerelő rosszul kötötte be és tönkrement a szivattyú.

Javítás és új szerelő +170 ezerbe került.


Működésre teljesen rendben van csak kellett egy olyan szerelő aki tudta mit csinál.

Gáznak akkor vettük nagy hasznát amikor szárított tüzelőt rendeltünk és vizeset hoztak.

Azt mondta a szállító, hogy száraz volt az de esett az eső ami viszmajor.

Legközelebb tuti vizeset rendelek és már építek egy faszárító sufnit ahova nem ver be az eső de van annyi rész, hogy huzatja legyen.

Csak ugye egy év mire megszárad.

2023. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Cserélnék kazánt kondenzációsra. Töredékéből fűtesz mintha fával fűtenél. A fára rámegy a gatyád is. Nekem is van fa tartalékba de gázzal fűtök.
2023. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Fűtő-hűtő légkondit tegyél mellé. Hatékony és az átmeneti időszakban tudsz vele kellemes hőmérsékletet tartani akkor is, amikor még nem gyújtasz be, de már hűvösek az éjszakák. Ráadásul nyáron tudsz vele hűteni. Arra kell figyelni, hogy ne automata módra tedd, mert akkor ha a begyújtástól hirtelen meleg lesz elkezd hűteni. Fűtés módba kell tenni, akkor ha ég a tűz készenlétben áll amíg el nem kezd visszahűlni a szoba, akkor beindul és tartja a hőmérsékletet. Erre képes kemény mínuszokban is, ha a már felfűtött szoba hőmérsékletét kell tartani, a hideg szobát felfűteni már nem biztos hogy elég jó, ha kint fagypont alatt van a hőmérséklet. Egy átlag lakásba elég lesz 3 légkondi, ami beüzemeléssel együtt talán kicsit több lesz mint 500, de azért hogy nyáron hűthetsz vele megéri a felárat.
2023. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban a vegyes+puffer lenne jó úgy hogy a régi kazán marad. De hozza kell nyúlnunk mert át kell helyezni másik helyiségbe.


Padlófutesnel Értem hohy alacsonyabb hőfokon melegebb érzetet ad. De élettani szempontból nem szeretném. Az elektroszmogra meg különösen figyelünk a ház kialakításakor. Soha semmiképp nem tennék elektromos fűtőfilmet.

2023. aug. 23. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!