Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől zúghat az új 3 rétegű...

Mitől zúghat az új 3 rétegű műanyag ablak?

Figyelt kérdés
Több szobába három rétegű, hőszigetelt műanyag ablakok kerültek. Csukott ablaknál egy halk búgást, morajlást lehet hallani, ami szeles időben kb folyamatos, viharban pedig az egész szoba morajlik. Az autók is visszhangosan hallatszanak be, a hangszigetelés sem sokat javult a kb 20 éves fa nyílászárókhoz képest. Azokban a szobákban ahol még a régebbi ablakok vannak nincs ilyen probléma. Nagyon zavaró, nem lehet pihenni tőle.Már voltak kint megnézni és rendesen vannak beépítve. Mitől lehet ez, mit lehet tenni ellene?

#ablak #zúgás #nyílászáró #3 rétegű ablak #Hőszigetelt nyílászáró
2023. aug. 26. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Lyuk van rajta vagy a rossz összeszerelés vagy a rossz beépítés miatt. De egyébként direkt is szokott lenni rajta levegőző nyílás és szellőző nyílás is, amit esetleg le lehet zárni.


Nekem a sarkoknál volt rés az üveg és a keret között, orvosi fonendoszkóppal derítettem ki a pontos helyét és átlátszó szilikonnal tömítettem.

2023. aug. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az, hogy szeles időben megnyomod, ha akkor elhallgat, akkor rosszul rakták be, és nem illeszkedik rendesen. Nekem is volt hasonló, mert a tokrögzítő csavarok túl lettek húzva, és hordós volt a tok.
2023. aug. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nèzd meg gyertya lánggal, hol jön be levegő. Az kimutatja. Ott rossz a tömítès, beèpítès.
2023. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy rakták be, láttad a részfolyamatokat?

min 30mm xps-t raktak az ablak keretre?

Ral szalagot legalább belülre raktak?

Thermomodult raktak a nyílászáró aljára?

Miután kivették a szintezőket, kinyomták a lyukakat pur habbal?

Kívül eps-el eltakarták a pur habot? min 20 mm-t rá kell takarni az ablak keretre is!

Ha ezek közül bármelyik kimaradt, akkor nem jól rakták be az ablakokat! Továbbá a 3 rétegű nyílászáróknál ez a min technológia követelmény. Mert bár melyik is kimaradt, felesleges pénzkidobás volt a 3 rétegű üveggel ellátott nyílás záró felárát kifizetni!

A rétrétegű üveges nyílászárónak is a fenti leírás az irány adó, de oda nem szükséges a thermomodul, viszont minden más kell!

2023. szept. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

javítás:

A 2 rétrétegű üveges nyílászárónak is a fenti leírás az irány adó, de oda nem szükséges a thermomodul, viszont minden más kell!

2023. szept. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!