Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Dömötör tartály szélesebb...

Dömötör tartály szélesebb öblítőcső lehetséges?

Figyelt kérdés
Fürdőszoba felújítás után lekerült a magasöblítésű pozícióból a dömötör tartály, viszont igy lent most nem őblít annyira nagy erővel. Lehetséges a gyárinál nagyobb átmérőjű őblítőcsövet applikálni bele?
2023. aug. 29. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

igen. Némi kézügyesség, egy gázlámpa, mérőszalag, fémfűrész, kis tömítő szilikon, a falra valahogy odarősíteni, aztán mehet a próba...vagy sikerül, vagy nem..


Drukkolok a sikerhez, mert az ötlet nem rossz.

Kívánom, hogy sikerüljön.

(vagy húsz éve én is törtem a fejem ilyenen)

2023. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire régi. Az öblítőszelepénél ki lehet venni a szűkítőt, az már eleve kétféle beépítésre van kitalálva, és csak simán az 50-es öblítőcsőre kell tenni az éktömítést. Ha a tiédnél nincs ilyen, akkor csak egy új öblítőszelep kell.


[link]


Ha ujabb, akkor ami itt rak be közdarab, az neked nem fog kelleni, hanem közvetlen mehet bele az öblítőcső.

2023. aug. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemesebb szerintem a Lux változatát megvenni, ami kifejezetten alacsony szerelésre van kitalálva: [link]

Vagy ezek a Geberitek közül valamelyiket: AP112: [link]

AP110: [link]

AP116: [link]

ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

AP117: [link]

LIV Laguna(bár ennek van egy apró típushibája: az alsó takaró gyűrű nem tekerős hanem csak felcsúsztatós, ezért hajlamos leesni, ez orvosolható némi teflonszalaggal. De ezt leszámítva megbízhatóan működik): [link]

ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek kifejezetten alacsony szerelésre vannak gyártva, jár hozzájuk egy 50/40es cső.
ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!