Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos sütő és főzőlap...

Elektromos sütő és főzőlap bekötési helyét közvetlenül a sütő/főzőlap mögött kell kialakítani, vagy az eggyel mellette lévő szekrény mögött?

Figyelt kérdés

2023. szept. 2. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
közvetlenül a sütő mögött.
2023. szept. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem akarod szétszedni a konyhaszekrényt, hogy kihúzd a sütő dugóját, akkor célszerű közvetlenül mögé tenni a duglajat.
2023. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy írták, közvetlenül mögötte, mert akkor teszik be a sütőt amikor a szekrény többi része már készen van és így nem férnének hozzá a konnektorhoz.
2023. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Fúrd át a falat és két helyiséggel arrébb a lépcsőházban kösd be!
2023. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es, köszi! :D

Azért kérdeztem, mert mosogatógépnél például úgy tudom, érdemes eggyel arrébb, mert a dugaljtól előfordulhat, hogy nem lehet rendesen betolni a gépet. A mellette lévő szekrénynek (ahol a dugalj van), lyukat szoktak vágni a hátuljára, így nem okoz gondot kihúzni, ha ki kell.

Ne genyózz, csak válaszolj, légyszi :).

Többieknek is kösz!

2023. szept. 2. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért a sütő+főzőlap nem mosógép.


Ezeket inkább fixre kellene kötni...


Mennyi a fogyasztása?

230V? 380V?

Melyen vezeték van kiépítve?

Mekkora a kismegszakító?

(A 230V-os dugó 16A áramerősségre használható max.. Ehhez már 2,5 mm2 keresztmetszetű kábel kell! 16A kismegszakítóval.)

Milyen tűzhely?

...

2023. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda kötöd ameddig elér a vezetéke.
2023. szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6

Még nem tudom, használtan fogok venni konyhabútorral együtt (beépítve), amilyet sikerül. De azt tippelem, hogy inkább közvetlen bekötéses lesz. Úgy tudom, a bedugós sütő ritkább. Ahol most lakunk, bedugós van, de különálló, így mindenhogy elfér a dugalj. Az új helyen most alakítjuk ki a vezetékeket, de az elég fixen meg van határozva, hogy a sütőt kb hová kéne tennünk, onnan maximum jobbra-balra néhány 10 centivel kerülhet arrébb (a leendő bútorelemek méreteitől és elrendezésétől függően). Van 30 cm szakasz, ami előtt biztos, hogy ott lesz a sütő, akármerre toljuk el az elrendezést. Ha mögé kell a csatlakozás, akkor erre a 30 centire tesszük, ha meg mellé, akkor fél méterrel arrébb, ott már biztos nem a sütő lesz.

2023. szept. 2. 13:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!