Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhapult fölé lambéria?

Konyhapult fölé lambéria?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek az Ikeában kiállított konyhák burkolatai, de sehol nem találok hasonlót.

Esetleg van itt, aki lambériát tett csempe helyett a konyhapulthoz?

Hol tudok venni odavaló burkolatot?



2023. szept. 6. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Vannak nagyon szép fa mintás csempék, az jó lehetne lambéria helyett. A konyhapult mellett a falat gyakran kell takarítani, ráfröcskölődik esetleg fűszeres, zsíros dolog, a fa nem igazán hasznos. Szerintem valódi lambéria pont úgy nem lenne jó oda a falra, mint ahogy a parafa burkolat sem. Tényleg nagyon jól néznek ki, de ha valaki használni is akarja a konyhát akkor nem a legpraktikusabb megoldás. Nézd meg ezeket példának:

[link]

2023. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ránézésre (erre gondolsz, nem? [link] )

ez nem fa lambéria, hanem műanyag. Szerintem vagy kültéri WPC falburkolat vagy szimplán műanyag lambéria! A fát nem tudod takarítani, szóval azt semmikép sem ajánlanám hátfalnak! A műanyag lambéria pedig nem bírja a hőt, azaz főzőlap mögé nem ajánlatos!

Mostanában divat ez a nagy kontrasztosság, és szépek is ezek a konyhák, csak éppen benne lenni nem túl jó! :) Azok a helyiségek amikben nappal is vagyunk, ha azok ilyen sötétek, abban rossz lesz a közérzet! Érdekes egyébként, hogy pont az Ikea illusztrál így, ami egy svéd cég ugyebár, északon viszont többnyire kerülik a sötét színeket, igyekeznek meleggé tenni az otthonokat meleg színekkel, fa hatással, meleg megvilágításokkal. :D Ez addig tetszetős és működőképes, míg van egy nagy ablakod az adott helyiségben déli falon és hét ágra süt a nap! Onnantól, hogy beb....ott a fél év sötétség, (a tél) inkább kellemetlen! Kivilágítani sem tudod jól, hiába ba...od a lument az egekbe, egyszerűen elnyeli a fényt a sötét burkolat, nem veri vissza, nem szóródik a fény. Nehezen értem meg ezt, mert rengeteg ügyfél szeretne ilyet, szeretne sötét színeket elhelyezni, szeretne szürke színeket, antracit színt bevinni beltérbe, de látom rajtuk, sőt többen el is mondták, hogy valahogy nem érzik az otthonosságot miután beköltöztek.

2023. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Igen, erre gondoltam, csak fehérben. Találtam is lambériát (bár nem műanyagot kerestem), ami hasonlít hozzá, de ugyanilyet nem találok.


#1 A konyhapadlón famintás járólap lesz. Ezt valahogy a falra nem tudom elképzelni. Azt nem írtam, de fehéret szeretnék.


A főzőlap mögé nem ez kerülne. Annyi, hogy a mosogatóhoz igen. Szóval nem árt, ha vízálló is.

2023. szept. 6. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tudod, a lambéria ég mint a veszedelem, nem a legjobb választás a tűzhely mellett.
2023. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ahogy a műanyag meg deformálódik a hőtől még ha amúgy jó is a minősége. Nekünk csak a munkalap és csempe közti összekötő elem műanyag, de mivel a nagy lábosok csak úgy férnek el, hogy majdnem a falnak kell őket tolni, hozzáérnek ehhez a kis ferde elemhez és bizony meg is égett, el is deformálódott idővel - most fogom majd cserélni. Ha műanyag lambéria van a főzőlap közelében, az is lehet hogy deformálódna a hőtől, gőztől.
2023. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Írta, hogy ott nem ilyen burkolat lesz, szóval afelett ne rohanjunk már el, mindjárt ketten is!


#3 Ugyanilyet én sem találtam, ezek a fotók nyilván nem nálunk készülnek, valószínűleg magyar piacon teljesen ugyanilyen falburkolóelemet nem találsz, max. valami hasonlót. Én egyébként vinyl-t tettem hátlapnak, egy darabig volt fólia, mert akkor jött be épp a divatba, baromira gyenge a kopófelület, elég hamar 4-5 év alatt elkopott, kerestem valami gyorsan megoldható dolgot, bútorlapot/üveget nem akartam gyártatni, mert drágának találom (8m a konyhabútor) így ilyen került föl: [link]

2023. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!