Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi diszperziós festésre,...

Régi diszperziós festésre, amit a felújítás is összeporolt, kenjek valami alapozót, mielőtt átfestem?

Figyelt kérdés
Van vagy 20 éves festés, mindenféle kosz van rajta a poron kívül is.

2023. szept. 7. 06:01
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Mosd le alaposan, más nem kell.

Csak ott kell alapozni, ahol javitva volt.

2023. szept. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
inkább kocsit kifejtem.. porszívózd le, aztán sokszor öblített, kicsavart nedves mikroszálas ronggyal mosd át
2023. szept. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nedves törlővel kell csak portalanítani, áttakarítani. Ha világos festéket használsz akkor a megmaradó koszt le kell dörzsölni, akkor is ha a festéket is leviszi, mert át fog ütni a színe.

Alapozót nem szoktam használni, kétszer festettem eddig mindig át az elég volt fehér festéknél vagy világos színnél is, de ártani nem árt, főleg ha sötétebb színt akar valaki világosabbra átfesteni.

Korábban nem hittem el hogy létezik olyan diszperziód festék ami elég 1 rétegben festve és szép is lesz, de pár hete a polifarbe platinummal festettük az egyik szobát. Szerencsére elszámoltuk a festékmennyiséget a vásárláskor, így nem maradt meg a fele, csak a harmada, mert tényleg elég volt 1 rétegben átfesteni és foltmentes, tökéletes lett. Nem 20 éves, csak 8 éves festékre, kicsit sötétebb alapra került fel, de megdöbbentően jó az a festék. de előtte tényleg le kell takarítani a falat rendesen és jó ha egységes a felület, nem nagyon durván elütő színben sérült, foltos.

2023. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!