Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki hogy újítaná fel ezt a...

Ki hogy újítaná fel ezt a kéményt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kémény felújítás előtt állok és kicsit tanácstalan vagyok...

Ez egy kandalló kéménye, ami utólag lett beszerelve kb. 20évvel ezelőtt még az előző tulaj által. Falazata Ytongból van, vakolva volt, majd nemesvakolat került rá, ami szépen lepotyogott, illetve a kéményfej is szétesett, ahogy a képen látható. Sajnos a lepotyogó vakolat itt ott a tégla sarkát, oldalát is magával vitte... de szerkezetileg még jó állapotúnak mondanám.

Hálózva, élvédőzve nem volt abban az időben.


Ki hogy oldaná meg úgy,hogy tartós legyen?


Nekem van egy ötletem, de nem vagyok biztos benne és a lehető legstabilabbra szeretném megcsinálni, hogy a következő években ne kelljen vele szenvedni újra.


A lejövő vakolatot levertem róla, ahol lejött arról a nemest is lekapartam. Visszapótolnám sima kézi vakolattal, majd arra háló + flexibilis csemperagasztó + élvédők minden oldalra teljes hosszába, utána másodolnám is és arra menne az alapozó + a nemesvakolat.


Kéményfejre ugyanezt gondoltam, csak nemesvakolat nélkül.


Képeket mellékelek az első kommentben. :)


Köszi, ha van ötleted.



2023. szept. 12. 14:35
 1/3 A kérdező kommentje:
2023. szept. 12. 14:36
 2/3 anonim ***** válasza:
A helyedben egy normális kömüvest keresnék, és vele csináltatnám meg.
2023. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kértem rá ajánlatokat annó, de volt aki olyan kis munkának tartotta, hogy ezt így önmagában nem vállalta, mások pedig horror árat mondtak rá.


Én csináltam meg az 50nm-es kerítésen elől hálózást, élvédőzést és 2x gletteltem, valamint burkoljuk is, illetve a homlokzatot is én csináltam vakolás - háló + 2x glett, majd megy rá a nemes, viszont egyik sem Ytong és kéményfej sincs.


De ha ugyanaz a módszer és a sorrend Ytong-nál is mint égetett agyagtéglánál meg zsalukőnél akkor simán megoldom, de ebben nem vagyok biztos. Ezért kértem a segítséget.

2023. szept. 12. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!