Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyaraló téliesítés mennyibe...

Nyaraló téliesítés mennyibe kerülne kb?

Figyelt kérdés

Mármint nyilván így nehéz, nem is összegre vagyok kíváncsi, hanem hogy mi is kellene hozzá?

35 m² körül van, ebből jó esetben 8-16m²-t nem is kéne most fűteni.


Meg ilyenek, hogy pl EPS 10 cm meg dübel hozzá, élvédő meg ilyen szarok maradt egy csomó másik ház felújításból, szinte körbe lehet szigetelni vele az egész nyaralót a maradékokból. Azt meddig lehet csinálni a télbe húzódóan?


Fűtés:

Gáz be van húzva egészen a falig, gázóra/ilyesmi nincs. Radiátoroknak nem igazán van hely, de nyilván bármi megoldható, csak akarat kérdése.

Fűtő klíma talán, csak ha nagyon hideg van, akkor az ugye sehogy se menne (viszont ugye nyáron is rohadt jó lenne)

Amúgy Balaton mellett van párszáz méterre, tehát akár valamilyen talajhőszivattyús dolog... ilyen létezik már óccón? 2 méteren már egész évben van talajvíz.

Esetleg van egy kandalló is félredobva valahol nekünk, samott csere+kémény építés lehetne, fa megoldható.

(Még valami kriptobányász rigen gondolkodtam, de hát nem akaródzik beindulni a gazdaság, addig meg bányászni se igazán lesz érdemes 🤔 pedig nem rossz fűtés az se)


Azt miből számolom ki, hogy hány W kellhet fűtésnek? Energetikai besorolás kb ZZ jelenleg. Neeem amúgy, ablakok 2 rétegű műanyag, pár éve lett bedobva, falak tömör tégla, nem tudom a nevét... 40x20 lehet? Az alap sávalap, és pár éve szigeteletlenül ki lett cserélve a köztes rész a szobák alapja (süllyedés miatt, nagyon spórolós volt). Szóval ott a talajba be lett dobva törmelék, kavics, tömörítve minden, meg vasbeton, stabil OK, de én úgy tudom szigetelés nem került alá, tehát a talaj felé szabadon szökik a hő (pedig az egész újítgatás úgy lett kezdve, hogy téliesítés opcionális, de így hogyan..?).

meg egy teraszbeépítés készült könnyű szerkezetből, az a szoba rendesen kapott kőzetgyapotot a falba, de az alap, a hőtartó az totál kint van, szigeteletlenül, szomszédos házrésszel közös teraszrész, csak a szomszédnál. Nyilván külső szigetelés már akkor is lett tervezve, csak a nyílászáróknál el lett felejtve, hogy ki legyen hagyva neki a hely... lehet vésni a falat, redőny mellett meg ilyen szarságok 🤦‍♂️


Melegvíz villanybojlerről megy, OK.


Tető/födémszigetelés biztosan nem lesz most, mert az egész tetőt cserélni kéne már jóideje, de ikerház, és várunk a másik félre (pala négyzetlapos sátortető amúgy)


Mire kellhet még figyelni?


2023. szept. 25. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez így, ömlesztve, rendszertelen, zavaros, átláthatatlan:


Milyen állapotban van most?

Mi a célod?

Hívj egy szakembert, ülj le vele, és konkrétan, a helyszínen beszéljétek át, hogy mi célszerű, mit lehet, mit nem, mi az, ami pénzkidobás, anyagilag meddig nyújtózhatsz.

2023. szept. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!