Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban lehet falra...

Panellakásban lehet falra függesztett wc-t beépíteni? Számít, hogy egybe van külön van a wc és a fürdő?

Figyelt kérdés

Panelvásárlás előtt állok. Vásárlás után valószínú, hogy felújítás is lesz. A könnyebb padlótakarítás miatt tetszik a falra függesztett wc, de nem tudom, hogy ez ilyen környezetben megvalósítható-e?

3 variációt láttam az itteni paneleknél:

a) a wc a fürdőben van, hátsó lefolyású, mögötte a stang, benne a vízórákkal

b) a wc külön helyiségben van, de ugyanúgy a stang van mögötte a víz és csatornavezetékekkel, vízórákkal

c) a wc külön van, de még tőle is külön van egy kis ajtó ami mögött vannak a víz-, csatornavezetékek és a mérők


Gondolom, a c) esetén nem lehetetlen. De a) és b) esetben?

Vagy felejtsem el, mert mondjuk eleve túl sok helyet foglalna /itt ugye nem tudunk a falba menni, csak befele a helyiségbe és csak elrejtjük fallal a felhasznált területet/?



2023. szept. 30. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem fér el, nincs mire rögziteni


A kérdésedben le is írtad miért


pl: Nélunk külön van a wc mega fürdőszoba


A wc egy pici helységben van ami mögött mennek a csövek, szellőző csővei is. ha esetleg oda építenék mondjuk itong falat és rátenném a wx-t akkor már a térdema wc-n kivűlre esne. Annyira kicsia hely:)

2023. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Víz-gáz-fűtésszerelő vagyok.


Nem a megoldhatatlanság a probléma. Simán megoldható, mert a strang elé csinálsz egy gipszkarton falat.


A probléma az, hogy panelekben a különálló Wc-k patkánylyuk méretűek, ergo ha beteszel oda egy gipszkartonfalat, akkor már ahogy te is írtad, kint vagy a WC-ből.


Illetve azért sem ajánlott, mert ha egyszer hozzá kell nyúlni a stranghoz, akkor ott borul minden, mindent szét kell szedni darabjaira.


Még a vízórát ki lehet hozni a gipszkarton fal síkja mögé és egy ajtóval esztétikusan takarni, de ha az ejtővezetékhez hozzá kell valami miatt nyúlni, akkor ott rombolás van.


Röviden és tömören totál hülyeség és pénzkidobás ennek a megvalósítása.

2023. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, jó válaszokat kaptál. Én csak azt szeretném kiemelni, hogy nincs olyan, hogy "stang", csak strang van.
2023. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat: jobb hamarabb tudni, hogy valami rossz ötlet, mint beleélni magunkat, és utána csalódni.
2023. okt. 1. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Az egybe épitett a hely szűke miatt alakúlt úgy.

Ami szerintem a világon a legrosszabb megoldás.

HA lehet külön a wc és fürdőszoba.

Azért mert milyen dolog amikor a nő piperézik, szépítgeti magát és valaki meg oda megy recsegtetni, szagosítani.

A padló takarásnak semmi köze hogy ha le van téve a wc alulra.

Mert először csinálják meg az alját akármiből , majd úgy teszik rá a wc-t.

2023. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem takarás, hanem takarítás. Azért szerettem volna falra függesztett wc-t, mert akkor a padló egységesebben takarítható. Egyszemélyesnek van tervezve, így az egymás zavarása nem merül fel, de az most mindegy is.
2023. okt. 1. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyen lakast, mikor eladoakat néztem, szóval tuti kivitelezhető.
2023. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!