Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtetlen helyiség fűtési...

Fűtetlen helyiség fűtési hatékonyságának növelése, spórolás. Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

Adott egy 22 négyzetméteres helyiség, egy három emeletes irodaház egyik irodája. Az irodaház hagyományos téglaépítésű, külső homlokzati szigetelés nélkül. Az épületben sajnos nincs fűtés, így a falak hidegek, az egész épület, úgy az általam bérelt 22 négyzetméteres iroda is hideg. A téli fűtést csak elektromos berendezésekkel tudom megoldani, de nem túl hatékonyak ezek az eszközök és sokat is fogyasztanak. Eszembejutott két alternatíva amivel javíthatnám az elektromos hősugárzóm hatékonyságát és talán spórolhatnék is.


1. Belülről az egész helyiséget 4 cm vastag hungarocellel szigetelem, beleértve a plafont is. Hátránya lehet, hogy sokkal drágábban tudnám kivizelezni (kb 5X annyibók mint a második lehetőséget) és a penészesedés veszélye is fennál a szakik szerint.


2. Gipszkartonból térelválasztót építek, ezzel lecsökkentve 1/3-ra a befűtendő területet. Igazából jóval kissebb hely is elegendő a dolgomhoz, így a külső érintkezési faltól kb 2,5 m-re tenném ezt a "falat" ezzel csökkentve a befűtendő légköbmétert. Persze egy ajtónyi helyet hagynék, de azt is zárnám valahogy. Gyorsabb, olcsób, egyszerűbb megoldás...



Melyik lenne hatásosabb?



2023. okt. 12. 07:15
A kérdező szavazást indított:
Szigetelés
Térelválasztás
10 szavazat
1 2
 1/11 Noren1989 ***** válasza:
67%

1, bérled, vagy sajàt?

2, a lerekesztés eddig 99%ban jobb volt, mint a belső hőszigetelés.

2023. okt. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Norvég fűtőpanel.
2023. okt. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bérelt a helyiség, bocs ha ezt nem írtam a kérdésben.


Olajradiátor, norvég panel, infra panel, hősugárzók... sajnos ezekkel nem vagyok beljebb. Kipróbáltam több alternatívát is, mindenképp kell a szigetelés vagy a lerekesztés, hogy "élhetőbb" legyen a hely.

2023. okt. 12. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Alberletre nem költünk pluszba, egér lyukba meg nem dolgoznék. Hacsak nem kulcsfontossagu az adott épület inkább más helyen probalnék bérelni.
2023. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem lehet a helyiséget rendesen kifűteni, akkor fűtsd magad: elektromos fűtésű zokni, kabát. Lehet venni mindenfélét a munkaruházati boltban.

Ülő munkánál 300-400W (tehát a legkisebb) infra panel az asztal alá szerelve.

2023. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Bogica0616 ***** válasza:
82%
Mivel csak bérled, előbb tud meg mit engednek meg. Lehet nem is szigetelhetsz vagy épitetheted át. Olcsóbb magadat fűteni.
2023. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Nincs kémény? Kéne egy vaskályha.
2023. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én egy pont ilyen adottságú albérletben LAKOM... :(
2023. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a kérdést úgy ahogy van nem értem.

Ha nem a tied miért akarsz rá bármennyit költeni?

Miért nem keresel másik helyiséget?

Miért nem mondod a tulajnak hogy b..ódjon meg, csinálja már meg a fűtést rendesen!

stb...

2023. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Az egyik leghatékonyabb fűtés a hőszivattyú.

Az inverteres klíma így-ekként működik.

(Egy 5,4 kW-os csak 1,8 kWh-t fogyaszt és igen hatékony)


Ha olyat veszel, amit továbbvihetsz és máshol hasznosíthatod, ha továbbállsz, akkor csak a telepítést kell fizetned.

2023. okt. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!