Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyestüzelésű kazán + radiáto...

Vegyestüzelésű kazán + radiátor rendszer kiépítése mennyibe kerülhet manapság?

Figyelt kérdés

Teljesen nulláról.

90nm ház, 28kW kazán, kb. 6db radiátor.


2023. okt. 14. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1m-2m -tól a végtelenig igényektől függöen.
2023. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
1/3 kevesebb lehet,mint 1 gázkazánosé.Nem kellenek rajzok,engedélyek.
2023. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kb. 2,5M normális minőségben, tehát úgy hogy csak begyújtani kell és tisztítani. Mekk elekek ennél olcsóbban is összerakják, de azok a rendszerek örökös probléma generátorok lesznek.


Megjegyezném, hogy a klíma is pont ennyi, de ezért az árért nem kapsz se hamut, se kormot, se fájó derekat.

2023. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A klíma szerintem drágább, ha rendesen meg van csinálva és minőségi berendezéseket szerelnek be. Nincs tapasztalatom klímával -és javítsatok ki ha tévedek- de ahogy én utánanéztem egy fűtésre optimalizált jó klíma kb. 800ezer Ft. Ebből nekem legalább 4 kéne.

További költség a kültéri egység elhelyezésének a nehézsége, mert nálam van ahol kb. 15méterre lehetne rakni a beltéri egységtől... Valamint jelentős elektromos hálózatbővítés lenne szükséges, 4 klímához talán plusz 2x16Amper a minimum, de akkor már a lúd legyen kövér és H-tarifát kérne az ember, ami gondolom újabb plusz költség. Ha meg esetleg megszigorítják a H-tarifát, a megtérülés is bizonytalan lehet, annak ellenére hogy jó SCOP-vel dolgoznak ezek a gépek. És ezen a napelem sem segítene mert szaldós elszámolásból kiesek már, télen meg messze nem termel annyit hogy a fűtési energiaigényt fedezze, a nyári energiafelesleg féléves tárolására meg borzasztó nagyméretű és nagymennyiségű akkupakk kéne...

Nagy a bizonytalanság, viszont lassan ki kéne találni hogy milyen fűtés legyen.

2023. okt. 15. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:
800k ft már a drága kategoria 400 körül kapsz már jó gépeket akár 10 év garanciával. Tip alapján hasonló összeg mint a vegyes kazán kiallakitása. Üzemeltetni lényegesen olcsobb és nem kell fát vágni. Ha nem zavar a hangja meg a légmozgás akkor a klima valoszinű jobb választás. Az optimális döntést csak az igényének és az épület ismeretében lehet meghozni. Kérjél árajánlatokat és javasolt terveztetni / tervezővel konzúltálni a pontos szituácioról. Milliokat sporolhatsz és örökké tartó kellemetlenségektől mentheted meg magad.
2023. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kazános radiátoros rendszer és a klíma között nincs számottevő különbség az árban. A klímát csak bepittyented és 15p múlva meleg van, a fával viszont qrva sok a meló. De még ha hasogatva veszed, akkor is fél éven keresztül arról szól az életed, hogy délután rohanni kell haza begyújtani, nincs ám csavargás. Otthon kell ülni és tüzelni, különben hideg a ház. Óriási élvezet este egy fárasztó nap után még a begyújtással szrakodni. Nekem elhiheted, évekig csináltam.
2023. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 ez így nem teljesen igaz ;) ebben az átmeneti időben 2-3 naponta, nagy hidegben napinta egyszer kell tüzelni, ha mellécsap az ember egy puffert a kazánnak.
2023. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, puffer tartállyal kényelmesebb a fűtés, de az már egy másik ár kategória ☝️
2023. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!