Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen födém szigetelést...

Milyen födém szigetelést ajánlatok egy kádárkocka házhoz?

Figyelt kérdés

Jelenleg salakos és tárolásra használjuk és felújítás után is tárolásra használnánk.

A szobák mennyezete pár cm vastag nikecellel lett burkolva, nem tudom ha a födémet mindkét irányból lezárjuk mi lesz a következménye.



2023. okt. 20. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem lesz gondja, szigetelheted felülről.


Én ytongokat tennék le, azokra tennék deszkákat, ízlés szerint ezt újabb fa réteggel burkolva. Az ytongok közé megy a szigetelőanyag, én kőzetgyapotot tennék.

2023. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Milyen födém van? Mert ugye fafödémtől kezdve horcsik födémen át a tálcás betonfödémig sokminden előfordulhat egy Kádár kockánál.
2023. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bálás kőzetgyapot, arra valami deszka ha tényleg csak éventd 2x mentek fel.
2023. okt. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2# tálcás betonfödém közte salak.

A salakot mindenki leszedné?

2023. okt. 21. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Salak szigetel. Ne szedd le, ha csak nem valami nehezebb dolgot raknál fel.
2023. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Salakot én kiszedném, és helyette nikecellbetonoznám. Ezzel a födém terhelése csökken, járható felületed lesz, és elég jól hőszigetel is. Bár nem a legolcsóbb megoldás, és a munka sem egyszerű a nikecellbetonnal, de ezt egy jó megoldásnak tartom.
2023. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nikecellbeton is csak a tervezők asztalán mutat jól. Termelésnél keletkező hulladékanyagot akarják eladni.


Nagyon vastagon lehet csak beépíteni, és még úgy se lehet burkolni/terhelni se, előbb még arra is kell min. 5 cm vasalt (!) estrich, utána jöhet a teljes burkolásos rétegrend.


Szóval egy bazi nagy betonozási munka, több speciális géppel, rengeteg vízzel, cementtel, hetekig.. Mindezt egy padláson, hát küszködjenek vele a tervezők, meg akik pénzért akarják árulni a szemetet.

2023. okt. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!