Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szükséges a belső vakolat...

Szükséges a belső vakolat bontása?

Figyelt kérdés

Sokaknál látom, hogy az újonnan vett házukban tégláig visszabontják a belső vakolatot és újra csinálják. Ez miért jó? Vagy ez mikor szükséges?


Nemrég vettem egy régi házat ahol villanyvezetékeket szeretnék cserélni. Szerintem szép a fal, nem hepehupás. Így nem szeretném teljesen a nulláról kezdeni, csak a vezetékcsere után tisztasági festést gondoltam rajta csináltatni.


2023. nov. 2. 14:48
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Miért lenne szükséges? Ha csak csak festeni kell akkor minek vernéd ke?
2023. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A statikus megkopogtatta a falat és a lenti része másképp kopogott és mondta, hogy ott elvan válva a vakolat a faltól. De ránézésre ott is szép, kívülről nem látszik semmi. Ez okozhat valami problémát később?
2023. nov. 2. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha megkopogtatod, hallani, hogy ott nem tapad a falhoz a vakolat. Lehet soha nem lesz gond, de lehet egyszer leesik róla. Érdemes ezeket a részeket leverni és pótolni. Nem muszáj az egést falat újrahúzni, hacsak nem szar a nagy része. Ha mondjuk a felét le kell verni különböző helyeken, részeken, akkor már inkább leverem az egészet, és egyben kivakolom újra minthogy kipótolgassam. Utóbbi esetében nem garantált, hogy egyszer nem válik le a többi része is, illetve nem lesz egybe működő rendszer az egész.
2023. nov. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismertem én is olyat, aki felújításkor tégláig leverte es újravakoltatta. Később mondta, hogy megbánta, rengeteg sitt keletkezett, sok kosz, nagy hanggal járt, és igazából felesleges volt, mert a legtöbb helyen rendben volt a régi vakolat. Szerintem ne verd le, csak ott javíttasd festés előtt, ahol magától lejön.
2023. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!