Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy tető...

Mennyibe kerül egy tető felújítása 2023-ban?

Figyelt kérdés
Debrecen agglomerációjában akarok egy tetőt felújítani. Nagyjából 120 négyzetméter. Lemeztetőn gondolkozom, mert az könnyebb és az a heppem, hogy nem akarom terhelni a falakat ha nem muszáj. A tetőszerkezet jó állapotban van, a léceket szerintem cserélni kell. Mielőtt árajánlatok kérnék kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy tudjam mi a drága vagy mi a gyanúsan olcsó.

#tető #gerenda #lemeztető #tetúfelújítás
2023. nov. 6. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
6 millió
2023. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Nemrég 80 m2 tetőt javítottak hasonlóan, mint nálatok: szarufákhoz nem kellett nyúlni, de a tetőléceket és a cserepeket cserélték. Nálunk kerámia tetőcserép maradt.

Az egész kb. 600e Ft anyag + 200e Ft munkadíj volt, de a munkadíj nagyon méltányos összeg volt, számla nélkül, nem szakitól.

Mindenesetre a 6 millió, amit 1-es írt, brutális túlzás.

2023. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Valahol a két válasz között lesz pénzben a kutya elásva.
2023. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nálam 180 négyzetméterre ajánlottak 10.5 milliót, másik csapat meg 13 milliót.


Magamnak fogom megcsinálni, anyagár max 3 millió.

2023. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Te jóisten! Ilyen árak is lehetnek?!! 2019-ben néztem utána utoljára, akkor egy teljes új tető mindenestül nem érte el a 3 milliót. Én most abban reménykedtem, hogy infláció ide, infláció oda kijövök 3 millió alatt. Anyagárra max 1.5 milliót becsültem, de ez felső becslés (bár megjegyzem nem vagyok szaki)
2023. nov. 6. 14:48
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor cseréld ha már beázik és nagyon muszáj. Most nagyon felpörgött az építőipar, mindenki most akar meggazdagodni. Egyébiránt az anyagárra 1,5-2Millió a reális összesen, ha cserepeslemezt teszel föl. (A rendes cserép drágább, az önmagában kiteszi a 2-3milliót minőségtől függően, ugye a Creaton a legjobb).

Munkadíj meg kb. ugyanannyi mint az anyagár, tehát összesen 3-4millióval számolhatsz lemez esetén.

A lemez se olcsó egyébként, a vas kilója kb. 1000Ft körül van, aztán egy tetőre kell belőle 6-10 mázsa, ugye ez meg attól függ, milyen a lemezvastagság. Meg szokták adni egy négyzetméter súlyát és árát, ebből ha kiszámolod, kijön az ezres kg ár kb.

2023. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Meg a fa se olcsó, 150ezer köbméterje, és ebben még nincs benne a felületkezelés. Ha csak a tetőléceket cseréled is, kell 3-5 köbméter fa!

És akkor még a bádoglemezek, ereszcsatorna rendszer, ugye ez is vas. Fóliák, ilyen-olyan szigetelések, stb. ha ezeket összeadod, kijön könnyen az a másfél-2millió anyagár

2023. nov. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
De a régi ökölszabály hogy a munkadíj kb. annyi mint az anyagár. Tehát ha azt mondják hogy 2millió az anyag és 4millió a munkadíj, akkor meg akarnak kopasztani.
2023. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2023. nov. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!