Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cr-ni víz szigetelő lemezt...

Kata1426 kérdése:

Cr-ni víz szigetelő lemezt honan tudnék rendelni? (50cm vastag tégla fal)

Figyelt kérdés
az iylen értelmetlen választokat mint pl: "internet" kérném hanyagolni.

#vízszigetelés #acéllemez #cr-ni #utlagos vízszigetelás #crni #beütős acél vízszigetelő lemez
nov. 12. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod. A hülye kérdésre csak ezt lehet írni!De tök jó jós vagy, hogy alapból ki akartad zárni ezen válaszadókat.
nov. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Acéllemezt táblában vaskereskedésben lehet venni és karos lemezvágóval méretre tudod darabolni. A kérdés viszont a pontos anyagminőség, és hogy ki fogja megcsinálni a lemezbeütést. Nekem ugyanez a bajom egyébként, úgy indultam Kérdező, hogy elkezdtem fellapozni az anyagtáblázatokat. De nincs vállalkozó a környéken aki rozsdamentes/saválló acéllal dolgozna. Azt mondják, lágyabbak ezek a lemezek mint a közönséges hengerelt acéllemez, és meghajlik, ezért nem lehet beütni. Elvileg létezik olyan technika is, hogy a lemezeket hullámosítják, ez plusz merevséget ad a lemeznek. De ezt se csinálja állítólag senki.

Aztán létezik falátvágásos módszer is, és műanyaglemezt raknak be. Bp környékén talán 1-2 cég csinálja ezt, de felénk senki...

Mindenki áttért az injektálásra, de ennek szerintem kétséges a hosszútávú megbízhatósága.

Azt meg már félve merem megemlíteni, hogy a legrégebbi és legbiztosabb módszer a szakaszos falkibontás, és modifikált bitumenes lemez behelyezése, majd visszafalazás.

Na ez a kőműves szakma csúcsa, mert ide tényleg jó kőműves kell és aki ilyet csinál minden elismerésem mert ide kell a szaktudás a tapasztalat, fizikailag is nehéz munka, és sok-sok idő, amire 50-60 méter fal elkészül. Erre a munkára talán embert sem találok, mert inkább elmennek blokktéglából falazni, ami sokkal-sokkal egyszerűbb (és veszélytelenebb) mint egy régi ház szakaszos falkibontása utólagos vizszigetelés miatt. Egyedül meg nem merek nekiállni, mert nincs tapasztalatom.

Végigvezettem kb. minden lehetőséget, és mégis itt állok tanácstalanul, Vas megyében, hogy mi legyen a vizszigeteléssel.

nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd írd meg, hogy mire jutottál az utólagos vizszigeteléssel. Mert azt hiszem, rajtad és rajtam kívül is sokan ugyanezzel a problémával állnak szemben.
nov. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!