Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mosógép és a zuhany lefolyó...

A mosógép és a zuhany lefolyó egy szennyvíz ágra van kötve . Amikor a mosógép tolja ki a vizet centrinèl, akkor “ szürcsögteti” a zuhany folyókàt. Hogyan lehetne ezt megoldani ,hogy ne legyen ez a hang ?

Figyelt kérdés
nov. 23. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Igazából sehogy.

Max ha leszúkítenéd a mosógép kifolyó nyílását, hogy kevesebb vizet tudjon kipráselni egyszerre, de az meg a szivattyúnak nem lenne jó.


Igazából ez ilyen.

Valszeg nagyon vékony a lefolyó cső is ami közösítve van. Ha vastagabb lenne, akkor nem nyomná vissza a levegőt meg a vizet.

nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Valószínűleg valamennyire el van dugulva, le van szűkülve a szennyvízcső. Csőgörényes duguláselhárító szaki kb 10.000 forintból pár évre megoldja.
nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez tejesen új cső , biztos nincs eldugulva. Kipróbáltam ,hogy raktam be egy 32 es Y -t tetejét nem dugtam be , így nem szurcsogott , csak jött a csatorna szag .
nov. 23. 20:47
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

1. vagyok.

Nemrég újítottam fel a fürdőt.

Az egyik cső konkrétan a felénél össze volt nyomva, olvasztva vagy nem tudom, tehát a felére volt csökkentve a keresztmetszet. Csőgörény nem oldotta volna meg.


A gond mondom, hogy az, hogy nagyban nyomja a gép bele a vizet, egyrészt a zuhany felé lévő levegőt kitolja, esetleg a víz is megindul arra, mert nem tudja elvezetni az egészet.


Ha van bűzzáró a zuhanynál, akkor még a vízet is beszívhatja ha kis vákumot okoz és akkor ott is jöhet majd ki a csatornaszag.


Azért nem szürcsög ha van egy üres résed, mert ott tud távozni kifelé a kinyomott levegő és még beszívni is tud.


Esetleg a mosógép bemenő valami mosdó alatti rész? Esetleg egy légbeszívó szelep segíthet valamit.

nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen , mosdó alatt van bekötve szifonba a mosógép , nem külön lefolyó ja van. 40 es cső megy a zuhanytol a falig és van bele kötve egy 40/32 es Y . Légbeszivot most raktam be, azt hittem ez megoldja, de ez sajnos nem segített . A cső biztos ép , itt voltam amikor rá betonztunk 2 hete, lejtése is jó , mert annyi vizet nem tudunk engedni a zuhanyzò a hogy ne nyelnè el, csak a mosógépnel van gond amikor nyomja a vizet. Nagyon szépen köszönöm a segítséget
nov. 23. 21:27
 6/12 A kérdező kommentje:
A mosógép bemenni is mosdó alatt van, az egy kombi szelepen.
nov. 23. 21:30
 7/12 anonim ***** válasza:

A légbeszívót odatetted be ahol most próbáltad, hogy nyitvahagyod az Y -t?

Tehát ha a légbeszívó bent van, nem jó, de ha azt kiszeded, akkor jó?


még vmi:

Nekem volt egy ideig, főleg a nagyobb viharokban gond, hogy időnként nekiállt csobogni az összefolyó. Lényegében vákum keletkezett a rendszerben, kívülről, a házon kívülről és nálam szívta be a levegőt. (a miénk az utolsó ház ami még a csatornára csatlakozik)


Javasolták a szerelvény boltban, hogy kint a házon kívül az egyik tisztító nyílás tetejét fúrkálgassam meg, szívja ott a levegőt. (lehet tenni oda 110-es legbeszívót is ami jó drága)


Igazából azóta nem foglalkoztam vele, nem is volt gond, de a lényeg, hogy ilyen dolgok is bekavarhatnak. Bár nálad a mosógép a gond ugyebár.


A csobogás nálam is megszűnt ha nyitottam a rendszeren, hisz ott szívja a levegőt ahol a legkönnyebb.

nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikus épületgépészeti probléma. Egyszerre sok víz kerül a csőbe, tolja maga előtt a levegőt, a mögötte lévő szakaszon pedig vákuum keletkezik. A beszívott levegő miatt szörcsög a zuhany. Csatorna szellőző a megoldás. Több szintes házaknál kötelező tartozék, de a leírás alapján nálad is jó lett volna létesíteni. Utólag már csak bontással lehet.


A 1-esről van szó. (ne zavarjon meg a nagy fehér szennyvíz tartály, ez a közmű csatornánál is probléma)

[link]


Esetleg egy mosdó alá szerelhető légbeszívóval lehet próbálkozni.

[link]

nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Hiába rakna légbeszívót, ha a zuhanynál van az Y és oda csatlakozik be a mosógép elfolyója, akkor lehet légbeszívó azután a szakasz bármely pontján, attól még ha a cső közel teljes szélességében áramlik be víz a mosógép felől, ugyanúgy vákuum alakul ki, levegőt csak egy irányból tud venni, a zuhany irányából. Én ezért is csináltam úgy, hogy még az utolsó pontig is (ami nálam is a mosógép) 110-essel mentem el, és azt szűkítettem, azaz a zuhany és a mosógép elfolyócsöve is egy 110-esbe torkollik, külön-külön! Olyan kiállás van, ami közös, (de az is 50-es) az egyedül a mosógép és a bojler csöpögtetője. Az 50-es cső viszont ahhoz elég, hogy a bojler csöpögtető szifonját ne szívja meg a mosógépből kiáramló víz. Pedig a vízszerelő szakmához csak annyi közöm van, hogy láttam már vízszerelőt meló közben!
nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a segítséget . Igen, ha kiveszem a legbeszivot akkor működik rendesen , csak akkor meg jön egy kicsit a szag,de elég jól lehet érezni , ahogy mozog a levegő .
nov. 24. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!