Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa kültéri nyílászárók festése...

Fa kültéri nyílászárók festése mennyibe kerülne szerintetek?

Figyelt kérdés
Van három kültéri ajtóm és három kétszárnyú nagy fa ablakom amiket fel kellene újítani a kereteikkel együtt. A régi festés kívül pattog le, a fa helyenként repedezett, de szerkezetileg rendben vannak. Gondolom csiszolni kellene, javítani a repedéseket, és lefesteni minimum két rétegben. Csak a külső részük problémás, a belső felületük teljesen jó. Majd tavaszra tervezem a felújítást. Szerintetek körülbelül mennyiért vállalná el egy szakember?

nov. 25. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

A mai szakemberek ilyennel már nem pepecselnek, csak a cseréhez értenek. Legfeljebb mondanak majd heccből jó nagy árat, hogy eszedbe ne jusson felújíttatni, inkább cseréltesd. Mai kőművesek pl. már hagyományosan falazni sem tudnak, csak az új blokktéglából, ahol még az illesztések is adottak.

Kihalnak folyamatosan a klasszikus felújítási és régi technikák.

nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szakember nagyon sokat kér el érte mert neki ebből kell adót, járulékot is fizetnie és még megélnie is a munkájából kell.

Miért nem csinálod meg te magad?

Nem olyan nehéz vagy bonyolult feladat. Én is magam csinálom kívül belül az összes festést, falat nyílászárókat is, de még a fém oszlopokat is én szoktam festeni a párom cuccaihoz a kertbe. A festés tényleg az a meló amit bárki meg tud csinálni.

Ha szakember árára vagy kíváncsi akkor azt tőle kell megkérdezned, mert nagy eltérések lehetnek, akár 2-3-szoros különbségek is lehetnek.

Nincs a közeledben, családodban olyan fiatal aki szívesen keresne valamennyi pénzt és vele megcsináltatnád?

De persze lehet hogy kedvezőbb áron is találsz a közeledben valakit, ezen az oldalon a festésre 4000-6000Ft/m2 árat mondanak, ehhez jön talán még a felület előkészítésének ára is gondolom és maga a festék. A több réteg festése persze többe kerül stb.

[link]

nov. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 200ezer körül+az anyagok. Festék, glett, csiszolóanyagok.
nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Megcsinálnám magam is, csak időm nem biztos hogy lesz rá.

Ezeket a m2 árakat én is néztem. Egy kétszárnyú nagy ablak keretestől legfeljebb 1 m2 kívülről, hiszen a nagy része üveg. Ha háromszorosan számolom (csiszolás és két réteg), akkor meg lenne 12-18 ezer forintból? Ez így gyanúsan olcsónak tűnik. Egy ajtó is legyen maximum 2 m2, de még azon is van ablak. Akkor az a magasabb m2 árral számolva 36 ezer lenne? Ezek alapján kalkulálva kijött nekem az egészre 162 e munkadíj, és ehhez jönne még az anyag ami szerintem max 25e.


Szerintetek reális ez a kalkuláció?

nov. 26. 09:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!