Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtésrendszert építenél...

Milyen fűtésrendszert építenél ki gáz és hőszivattyú kivételével?

Figyelt kérdés
Egy 90nm-es Kádár kocka házban, amely teljes felújítás előtt áll.

nov. 29. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Amennyiben van pince gravitációs kazán rendszerűt , amennyiben nincs akkor etánzs rendszerűt . Mindenképp fatüzelésűt .
nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pár éve kilyukadt a kazánom és már a radiátorok is nagyon gyászos állapotban voltak. 4 klímát vettem és leszigeteltem a házat.

Nagyszerűen bevált, fa árából fűtök, úgy hogy soha többé nem kell pakolni. Isteni jó, hogy egy hosszú nap után amikor hazaérünk, nem kell még a begyújtással bohóckodni.

nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 A klima kieset mivel hőszivattyú.
nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Etázsfűtés a rendes neve, gyakorlatilag egy vízteres kandallóról beszélünk.


Ebben a fűtési módban egyesül az összes hátránya a fatüzelésnek.

Szabályozhatatlan, mire a legtávolabbi szoba melegedni kezd, a tüzelő készülék helyiségében már pokoli meleg van.

Kényelmetlen, lényegében egész nap tüzelni kell ha otthon vagytok.

Koszos, a tüzelőt be kell hordani a nappaliba. Bogár, por, hamu, füst minden lesz pontosan a ház közepén.

Legelső szivattyú hibánál simán felrobbanhat.

nov. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kb. maradt a villanykazán, a fűtőpanelek és az egyéb kiegészítésre szánt elektromos fűtőtestek, kandalló, kályha.
nov. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Távfűtés a legolcsobb.
nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
#1 A kettö ugyan az. #4 Pufferrel szabályozható de még egy huzatszabályzóval is ami pár ezer
nov. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az elektromos kazán lezabálja a gatyátok is, a panelek szintén.

Csakis oldalfali klíma, ha elektromosban gondolkodsz.

nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"amely teljes felújítás előtt áll."

Tehát az egész ház korszerű lesz - csak a fűtés nem lehet az... érdekes...

dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Áram 1:1-ben drága, így egyszerű elektromos fűtések kilőve.

Klíma, jó, de én nem szeretem a huzat és az állandó zaja miatt. Az enyém 19dB de engem zavar, pedig ez még halknak számít. Csak klímás fűtésnel kell kiegészítő fűtés a fürdőbe wcbe biztosan.

21 évig fával fűtöttem, soha többet! Ebből 15 évig vízteres kandallóval.

behordod a mocskot, bogarakat, pókokat, a nappaliban hamuzol és biztosan össze füstölöd a házat legalább heti 1-2x. Nem lehet szabályozni, mert ahol van ott sokkal melegebbet csinál mint a radiátoros részeken. Azért mert ha nem rakod lehűl a víz és nem fűtenek a radiátorok. Nálam a szobákban 20-21 fok volt, ehhez a nappaliban 26 kellett...

A vizteres kandallót nem méretezik, csak kiválasztják a legközelebbit ami jó lehet. Ez simán lehet 2-3x-os kandaló oldali teljesítmény, mint amire valójában szükség lenne.

Meg gerinc sérvem is lett közben, nem hiányzik a fa vágása pakolása.

Szóval gázkazánom lett, ha nem lett volna gáz az utcában akkor hőszivattyú lett volna.

A vegyes kazán puffer nélkül nem komfortos a kettő normálisan kivitelezve kb 2 millió új kéményel, vagyis drágább mint a gázkazán ami kb 1 millió.

dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!