Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy ilyesmi tornácos paraszthá...

Egy ilyesmi tornácos parasztház tornácának beüvegezése mennyibe fájhat?

Figyelt kérdés

Ilyesmi mint ez: [link]


És valahogy így képzeltem el: [link]


Vagyis tetőtől talpig ilyen műanyag ablakokkal berakni/beépíteni.


20méter hosszú a tornác és 260cm magas a padlótól az oszlopok közti plafonig


dec. 8. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg, több millió forint, szerintem 10 simán van.
dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annyi infóm van, hogy most egy panellakás lodzsáját anyagköltség + munkadíjjal kb 1,5 - 1,7 millió Ft kivitelezni.


Mivel a munkadíjba benne van az is, hogy kiszállnak, kirakodnak stb.


Szerintem, ha beépítésre váró helyenként számolod 1,5 millió Ft-tal akkor kb pontos számot kapsz.


Szerintem, ami a képen van, az egy 6-7 millió forint.


Lehet olcsóbb lenne téglával 1 méter magasságig falazni, és onnan ablakkal, szerintem olcsóbbra kijönne, ennek a faltól falig érő ablakoknak max akkor van értelme, ha ilyen téli kert / téli konyhaként akarod használni és jól jön a sok bejövő fény, egyéb értelme nincs.

dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem nyáron ez poshadvány meleg tud lenni.
dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az árától függetlenül semmi értelme. Én laktam beüvegezett tornácú házban, nem nyújtott semmi pluszt, a gang keskeny, a lakás nem lesz tőle világosabb, ha nem nyitod át a falat (persze ahhoz statikus is kell), a gang arra jó, hogy a lakásodat összekösse a kerttel, de ha beüvegezed, ennek lőttek.
dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most lett egy rövidebb tornácrészlet beüvegezve. Mindkét végén teleüveges ajtó (rendes, zárható bejárati), plafonig felülvilágítóval. Az elülső ajtó mellett, mivel ott szélesebb a terasz, az ajtó mellé került egy kb. 1 méter széles bukó-nyíló ablak, felül a plafonig fix felülvilágítóval, alatta 90 cm-ig felfalazás. A tornác oldalára pedig egy 150 cm széles, 180 cm magas, osztott fix ablak került be, ez alatt is 90 cm magas falazás van (a mi tornácunk oldalán eleve volt egy ilyen alacsony falacska). Szóval 2 ajtó, egy kis bukó-nyíló és egy nagy fix ablak, plusz felülvilágítók, beépítéssel együtt: 1.300.000 Ft. Ha az a 2 ablak a földig érne, az megdobta volna szerintem legalább egy százassal. (Ez egyébként nem Budapest, nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja az árakat.)


Szerintem is előnyösebb alulról egy kicsit felfalazni, több okból is. Olcsóbb, nem kell az ablak alját tisztogatni, kisebb a törésveszély (hogy valamit nekilöksz, nekirúgsz, nekiütsz), és tudsz elé pakolni (kisbútort például). És szerintem még jobban is néz úgy ki. Bár akkor meg ablakpárkányra is kell költeni. A sima fehér műanyag párkány ablakonként (külső, belső) pártízezer.

Egyéb dolgok, amik százezreket tolhatnak ide-oda:

- fix-e az ablak, vagy bukó, nyíló, bukó-nyíló. Vedd figyelembe, hogy akarsz (!) tudni szellőztetni, szóval legalább az egyik nyíljon már ki.

- szúnyogháló (ahol nyílik az ablak, oda nem árt).

- akarsz redőnyt is? Nem valami olcsó.


Amúgy azt is vedd figyelembe, hogy ezzel a teraszbeépítéssel megszünteted-e valamelyik benti helyiség önálló szellőzését. Szóval hogy vannak-e olyan helyiségek, amiknek az eddig kintre nyíló ablaka ezután csak a beépített részre nyílna. Mi ezért nem üvegeztettük végig a teraszt, mert akkor a nappalit és a konyhát is csak a beépített, zárt terasz felé tudtuk volna szellőztetni. Voltak, akik azt mondták nekem, hogy "hát kinyitod az ablakot a teraszon is, oszt jóvanaz", de nem, nagyon nem jóvanaz.

dec. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ mennyit akarsz nyitni, mennyi a fix, mennyi ajtó van. 5-7M
dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!