Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül a H /áram...

Mennyibe kerül a H /áram tarifa/bekötése nálatok?

Figyelt kérdés
dec. 11. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyban függ az elvégzendő munkától, amit maga után von. Nekem kb. félmillió volt, de ebben van az "A" tarifa bővítése 3 fázisra, új mérőhely kialakítása (légvezeték fogadására, amit az áramszolgáltató ingyen, illetve az ampernövelésekért fizetett díjakért) adott. Önmagában nem érte volna meg, de mivel amúgy is kellett bővíteni, mert mindig lement a kismegszakító, és maga a +H tarifa csak olyan 150eFt-tal volt több.

Plusz még a saját munka: magának a klímának a bekötését, lakáselosztóját (fi-relé+kismegszakító) én csináltam, a reg. szerelő csak átnézte és aláírta, hogy ő végezte a bekötést.

dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 Új fűtésrendszert építesz ki? Vagy csak pluszban lesz néhány klíma a meglévő mellé?
dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Paczalos István ***** válasza:

EON Vas megye:

EON villanyszerelés 30-50K,

Ha hálózat bővítés kell, akkor 1X32A felett úgy 4000Ft+Áfával számolj. Ha pl 3X16A-t akarsz a régi 1 fázisú hálózat helyett, akkor a számolás ((3*16)-32)*4000Ft költséggel számolj. (Nagyjából 65000Forint).

Persze ha van napelemed, akkor elfelejtheted a H tarifát, a napelemeseknek nincs kedvezményes áram, csak ha az állam vásárolja fel tőlük a fel nem használt áramot, 5 forintért kWh-ént

dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!