Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miként kell a födémre 10cm...

Miként kell a födémre 10cm kőzetgyapot szigetelést elhelyezni?

Figyelt kérdés

Miként kell a födémre 10cm kőzetgyapot szigetelést elhelyezni?


Van egy vasbeton födém, arra van egy 5cm betonsalak terítve.


Elég ha kiterítem rajta a 10cm kőzetgyapotot vagy kell valami "légáteresztő" fóliázás?


jan. 8. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendes beton volt, nem salak, és azt a javaslatot adta kivétel nélkül mindenki, hogy a betonra párazáró, arra gyapot (én 30 centit tettem), és annak a tetejére páraáteresztő, de ez utóbbi nem kötelező, csak azért, hogy ne legyen poros, mocskos. Így nem tud kicsapódni a szigetelés belsejében a lakásból jövő pára, és nem megy tönkre a gyapot.
jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Ne tegyél párazárót, ha nincs pár millás szellőztető rendszered.

Semmi baja nem lesz. A homlokzatra se tesznek párazárót.

Csíkba tehetsz eps, azon lehet sétálni.

üveggyapot ugyanolyan jó födémre csak olcsóbb.

Ez mind józan paraszti ész ami a mestereknek nincs ...

jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tettem párazárót, eddig nincs gond, de az ablakokat holnap cserélik, utána lehet hogy előjön. Ha gondolod, megírom majd. Van páraelszívóm, sosem főzök nélküle, a ruhát szárítóban szárítom, így a páratartalom a lakásban jó (30-40%). Klímával fűtök, van rajta párátlanító funkció is, szerintem ezzel is megoldható, hogy ne legyen gond. De persze puding próbája az evés..
jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Pont azért nem eps -t raknak födémre, mert az NEM páraáteresztő :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Minek a páraszigetelés? :DDDDDDDDDDDDDDDDD

Jah, mert a mesterek tudnak :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A homlokzati EPS önmagában párazáró, nem kell külön gondoskodni róla, hogy az legyen.

A kőzetgyapot nem párazáró, a meleg oldal felől védeni kell a párától, különben a belseje, ahol már hidegebb a réteg ott benyirkosodik és berohad.

Tehát a rétegrend: alul a párazáró fólia, rajta a kőzetgyapot, opcionálisan ez leteríthető egy páraáteresztő fóliával, de ha jól a zárnak cserepek, nem huzatos a padlás, akkor elhagyható.

10 cm helyett jobb lenne 20, mert így a harmatpont biztosan kikerül a födémből.

jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Fóliázástól tartok egy kicsit.

Födémre ha párazárót teszek, akkor nehogy a mennyezet penészedjen. Így is volt gond vele. De lehet, hogy csak a hőhíd miatt.

Elvileg 10cm k.gyapottal már 4x jobb lenne a tető szigetelése.

Persze jobb lenne 20-30 de most ennyi lesz. 10 évig elvoltunk így is.


Kőzetgyapot tetejét se merném telibe fóliázás. Láttam már olyat, hogy nedves a fólia alatt.

Talán a porral nincs gond. 10 év alatt fél mm ha van a tetőn.

jan. 8. 12:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Ahogy 5# írja.

4 nek, mindegy mit raksz a födèmre, a megfelelő rètegrendet kell tartani az anyaghoz.

A benti magas pára a jól záró nyílászárok oka. A harmatpont ha kialakul, ott meg lecsapódik. Ezèrt tartalmaz a komplett rendszer szellőztetőt, páraszabályzást.

jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Valaki látott már homlokzati kőzetgyapot alatt párazárót? :DDDDDDDDDDDDD

Régi ablakkal is, ha párazárót vagy végig eps t teszel födémre, a plafon végig besárgul a nedvességtől.

Viszont a mesterek jól járnak mert kétszer dolgoznak :DDDDDDDDD

jan. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Kőzetgyapotot is csak azért javasolja a mester, mert nem kell hozzá védőruha, viszont 2x drágább :DDDDDDDDDDD
jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8# a homlokzat teljesen más mèret ès rètegrend. De ha egy könnyűszerkezetes házat nèzel ahol egyforma a födém ès falazat rètegrend, oda ugyanúgy kell egy párazárás.

A födèmen nem ragasztják ès dűbelezik a hőszigetelèst. Mivel a kőzet ès üveggyapot táblák rugalmasak, vagy tekercselt formában vannak, azok jobban teríthetőek le lègrèsmentesen, hőhídmentesen.

Vannak hőszigetelèsek ahol nem kell párazárás; a kőzet ès üveggyapot nem ilyen.

8# javaslom, hogy tanulmányozd a harmatpontot ès párakicsapódást.

jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!