Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 100nm²-es ház gázkonvektor...

Egy 100nm²-es ház gázkonvektor cseréje gázkazánra mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés
Ház vásárlás előtt állunk. Találtunk egy számunkra megfelelő házat, de konvektoros. Szeretnénk kombi gázkazánra cserélni. Információm szerint terveztetni is kellene a csövek útját. Mennyi lenne egy 100nm²es ház teljes kiépítése? Megéri,vagy inkább vegyünk olyat,ami eleve gázkazános?

#gázkazán #gázkonvektor #Gázzal fűtes #Konvektor csere kazánra
jan. 9. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2 milliot szoktak atlagban mondani.

En ezen felkurtam az agyamat, a gazkazant betette egy szaki, de a futescsoveket en magam csinaltam meg rezcsobol, par internetes video utan. Nem egy atomfizika, csak vagni meg forrasztani kell tudni.

Ja, csak a gazcsovet kell terveztetni, a vizes csoveket nem, be ne dolj.

jan. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1es: Na jó. Nevess ki nyugodtan, de ez a "csak a gazcsovet kell terveztetni, a vizes csoveket nem " pontosan mit jelent? 🤣

Szóval ami a kazánból megy ki víz cső az mind1 merre megy, és csak a fűtés cső számít, vagy teljesen rossz helyen keresem a megoldást?🤣 kérlek nézd el nekem. Lány vagyok. Örülök ha tudom melyik a gázcső🤷‍♀️🤣

jan. 9. 07:10
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

A gáz cső a gázos cég tulajdona és csak ő nyúlhat hozzá. Azt kell terveztetni. Ha esetleg olyan helyre teszitek a kazánt, ahol most épp egy konvektor van és onnan kötitek be a gázt is flexi csővel, akkor nem kell terveztetni. Persze ha a régi csöveket a konvektorok helyéről le akarod vágni, akkor az tervezős. Ha ledugózzák a csöveket és ott marad a csonk, akkor az se tervezős.


A fűtés csöveit azzal csináltatod akivel akarod, te is csinálhatod, ami csövek mennek a radiátorokhoz. Az sem tervezős.


Ha megoldható a kazán egy konvektor csövéhez az jó, mellé én akkor a többi konvektort is meghagynám vagy cseréltetném valami újabbra, ha van rá mód és ha nem zavaró, csúnya. Akkor van lényegében alternatív fűtésetek. A kazán természetesen majd vasárnap fog bedögleni.


Az árhoz:

Nekünk a kazán csere egy bojlerrel került kb 1M Ft-ba. Ez csak a kazán volt. Plusz mellé eph kialakítás, ahol a vill szerelő c. lehúzott még 150e Ft-al.


A csövezés a radiátorhoz adott volt, meg én csinálgattam. Amúgy az is minimum lenne még 1 misi szerintem ha csináltatod. És persze nem mind1 milyen csővel, hogyan. 5rétegűvel olcsóbb. Sógotom szénacél csővel csináltatta mert az jobban tetszik neki. Ott csak a cső volt 1m úgy rémlik. Szóval szerintem 2-4M között kalkulálj.


Ha van rá mód, akkor inkább ne vegyél konvektoros házat. Lesz ott még más gond is bőven, azzal is számolni kell.

jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm,hogy így levezetted, így már világos a dolog.

Sejtettem,hogy nem olyan könnyű és egyszerű,mint amilyennek tünik

jan. 9. 09:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most csináltatunk hasonlót. A kazánhoz terv kell, új kémény, új csövek, radiátorok. Emellett ha nemrég vettétek a házat, akkor még bármi előfordulhat, tehát ha kapsz egy 2M Ft-os árajánlatot, akkor legyen félretéve 3M, mert tényleg bármi előfordulhat. Kérj ajánlatot legalább 3-4 helyről és akkor látod, hogy kb. reális-e, amit kaptál. Ha szükséged van szakira, akkor a miénket jó szívvel ajánlom, Bp-en dologzik. (én is lány vagyok, szintén semmit sem tudok ezekről :D )
jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5ös: még nem vettük meg. Előre érdeklődök, hogy ne akkor vágjon arcon a tudat,hogy belefutottunk valamibr,amibe nem kellett volna🤣

De átgondolom még,mert így lehet megéri egy olyan ház,amiben alapból ki van építve a kazan rendszer. Köszi amugy,ha esetleg aktuális keresni foglak😊

jan. 9. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát igen, sajnos bármi előfordulhat. Nálunk pl. a falazat másból volt, mint aminek vettük... így ez extra kiadásokkal járt nyilván. Illetve a szakik mindig ajánlanak még valamit, amire nem gondoltál és nem számoltál vele. Mittudomén, tegyél plusz termosztátot, legyen még plusz 2 radiátor, innen vegyünk ki valamit... Őszintén, ha tehetném, én még egyszer nem mennék bele ekkora felújításba. Sajnos sem én, sem a férjem nem értünk hozzá, így volt, aki állítólag rendelt 10m3 sódert + cementet, kifizettük, szerinte beépítette, de ennek semmi jelét nem láttuk. Szóval vagy nagyon jó szakikat kell kifogni (ismerőst) vagy ha nagy felújítást csináltok, akkor érdemes műszaki ellenőrt fogadni. Sok sikert nektek! :)
jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Van egyszerűbb megoldás konvektoros házhoz. Mika M mini kazán. Konvektor helyére tehető, nem kell terv és kazán ház sem. Olcsó megoldás.
jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!