Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lemeztető jégeső ellen?

Lemeztető jégeső ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Kertes házban lakok. Palatetős a ház. Egyre jobban aggasztanak a nyári jégesők. Itt most nem a borsó szemű jégre gondolok, hanem a dió vagy annál nagyobbra. Láttam már egy helyen, hogy valamilyen formában a lemeztetőt lefogatják a palára. Mintha még lécezték volna is. Mennyire véd egy ilyen lemeztető nagy méretű jég ellen? Mit javasolnátok? Van ami védelmet nyújt és az átlag ember is ki tudja fizetni?



#tető #palatető #tetőfedő #Lekeztető #Ács munka
jan. 9. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Palát nem szabad bezárni, nem bírja, szétporlad, nem jó.


Dió jégeső mindent szétver.

Ha széttöri a palát, felmászol, kicseréled.

jan. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Már nem szedik le a palát,de még a hullám palát sem.Ennek elszállítása is költség.Ugyan úgy léceznek,tető fóliáznak,mint cserép alá.Bátmilyen nagyok is a jégdarabok azok nem hegyesek.Az acél lemezt nem lyukasztja ki,csak horpadás maradhat.Ez a legolcsóbb tetőfedés,anyagban,munkadíjban,időben.
jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Cserepeslemez a palára, manapság ez a legegyszerűbb. Ahogy 2-es írja úgy csinálják. Ha normálisan van beépítve a cserepeslemez és nem kontárok flexelik, kalapálják szerteszéjjel, akkor sokáig jó.


1-es nálunk volt pala. Mire egyet kicseréltem 5 másikat törtem össze. A régi pala már attól elpattan ha odatámasztod a létrát hogy felmássz.

jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3as: Pontosan. Ezért 1 összetört papa cseréjénél ki fogsz cserélni néha 5öt is, ahogy lefele mászva, sorban cseréled, amit eltörsz.

Ez ilyen.

jan. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy hogy milyen pala, mert van amelyik évtizedek óta meg se moccan, nem reped, van amelyik meg töredezik. Teljesen változó minőségben gyártották, még a fajsúly között is 2-3-as szorzók lehetnek.

Ha annyira rossz hogy töredezik, mállik, akkor a legjobb megoldás, ha le van bontva az egész, a fa fedélszék meg van erősítve/ki van cserélve, és egy teljesen új héjazat van fölrakva.

Ez a tiszta megoldás!

Tudom, bonyolult a rossz pala elvitele a szeméttelepre, de csak 1x kell túllenni rajta, utána nincs probléma. Ha rácsinálod az új héjazatot, az meg csak a probléma elfedése, mert ott marad a pala a fejed fölött. Az új héjazat se örök, hiába fóliáztok meg bármi, majd egyszer beázik az is.

jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!