Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megoldhato egy hosszu paraszth...

Megoldhato egy hosszu paraszthaz tetocsereje szakaszosan?

Figyelt kérdés
Tehat amilyen hosszu egy tetolec (ket szarufa tavolsaga), egyszerre annyi szakaszon lenne lebontva es visszaepitve.
jan. 11. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt okkal jobb egyszerre.Nem fognak az ácsok odajárni kis munkáért.
jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem acsokkal csinaltatnam, hanem sajat magam.
jan. 11. 22:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszem,be, hogy a régivel kompatibilis új cserépre lesz szükség.
jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ács. Én is agyaltam ezen. Ha csak cserepet cserélsz, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Az se baj ha a 2 cserép nem egyforma. Ahol nem illeszkednek, ott valami takarást kell csinálni, hogy ne ázzon be (ez nyilván nem egyszerű)

Ha van tetőfólia alatta, akkor igazából az se akkora baj ha ázik néha. Új házaknál hetekig, hónapokig nyitva hagyják az egész tetőt esőben.

Érdemes nyáron csinálni amikor kevesebb az eső.

Mondjuk én jártam úgy előtetőnél, hogy sokáig nyitva maradt és a napfény miatt az illesztéseknél felpöndörödött a fólia a ragasztásoknál. Úgy kellett utólag javítgatnom. Tehát emiatt spec nem érdemes hónapokig nyitva hagyni, de ha te mondjuk pár napig 1-2 hétig egy kis vonalon hagyod nyitva, az akkor nem akkora gond szerintem.


Nálam az okozza majd a gondot, hogy nincs ellenlécem. Azzal együtt azért érdekes lenne szakaszosan cserélni, plusz van tetőablak is. De ez majd a jövő zenéje nálam.


Nyilván jobb egyszerre, ebben igaza van az elsőnek, viszont nem elhanyagolható, hogy az ácsok egy ilyen munkát simán 4-6M -s munkadíjért csinálnak. Ezért már érdemes kicsit törnie magát a tulajnak és akár tényleg munka mellett szép lassan megcsinálnia.

jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Azt mondta a férjem, hogy röviden: nem. Kókányolás lesz jobb esetben, rosszabb esetben pofára esés, mert ha régi a tető szerkezete, nem lehet csak a cserepet lecserélni. Nem fogsz tudni szétporladt fával dolgozni, a mert még rögzíteni sem lehet rendesen.
jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak epp nem az volt a kerdes, hogy a szarufa meg lecek okesak e. Amuhy cserepet meg lecetos lehet cserelgetni. Ha a szarufa is gond, akkor az tenyleg egyben menne.
jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ebbe a "szakmai" vitába nem megyek bele, csak unalmamban kérdeztem meg tegnap a férjemet, aki hosszasan ecsetelte, hogy milyen gondok vannak a régi parasztházikókkal, valami kicsapózásról beszélt még, meg arról, hogy a kérdező is talál majd valami lakatoslehúzlak bt-t, aki a rossz szarufákat kiegyenesíti majd valami léccel, ami meg egy rakás kaki lesz. A nagyobb részére nem emlékszem meg nem is értettem.
jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tetőfóliát végig vizszintesen le kell rögziteni itt is bukik a dolog.
jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem kell ra nekem tetofolia, most sincs rajta.
jan. 14. 18:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!