Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy kőműves egy nap alatt...

Egy kőműves egy nap alatt hány négyzetméter aljzatbetont tud eldolgozni vizszintbe?

Figyelt kérdés
10cm vastag beton esetén, ha a vasháló már le van rakva, és talicskával oda van hordva neki a beton.

jan. 12. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk 2-3 szobányit, amilyen gyorsan talicskázod neki.
jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Arányosan függ a az adott idő alatt elfogyasztott kőműves rakéták számatól
jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Helyben készitett betonból 2 kőmüves kb 25 m2.Az egyik kőműves keveri,hordja is a betont .
jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

25-40m2 helyszíni betonkeveréssel reálisnak tűnik, ha jók a segédek.


A termelékenység függhet a helyiség geometriájától, méretétől, akadályoztatásoktól (csövek, ki-beugrások, íves oldalfal).


Ha a munkaidő norma bővebben érdekel, az anyag és munkaidő normákat megalkották az átlagos anyag és időszükséglet méréseiből,

és normagyűjteményekben rögzítették. Ezek nyomtatott formában, több kötetes normakönyvekben megtalálhatók és felhasználhatók. Költségvetés készítéshez használtam régen.

jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül lenyomtam 25 nm-t, kevertem, húztam. Igaz, az csak 7-8 cm volt.

Ha két ember van, akkor szerintem a minimum a 30-40 naponta, de teljes mértékben attól függ, hogy a talicska kereke milyen gyorsan forog.

jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl egy ember keveri a betont, egy pedig hordja, akkor 25-30 nm reális lehet. Persze attól is függ, hogy mennyire tagolt a helyiség, hogy egybefüggő felület vagy több kisebb, milyen messzire kell hordani a betont, kell e lépcsőzni stb.
jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!