Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Plexi lap hajlítható-e?

Plexi lap hajlítható-e?

Figyelt kérdés
A történet annyi, hogy a gyerekek labdáztak a szobába és a labda a vitrinszekrény üvegébe csapódott. Az üveg azonnal szétrepedt és ki kellett szedni. Szeretném pótolni valamivel. Én a plexi lapra gondoltam, de nem tudom, hogy azt be tudnám-e helyezni a sínbe. Egyáltalán nem értek a barkácsoláshoz. A kérdésem az lenne, hogy annyira meg tudnám-e hajlítani a plexi lapot, hogy az üveg sínébe tudjam pattintani. Továbbá milyen vastagságút érdemes vásárolnom? Válaszokat előre is köszönöm.

#barkácsolás #plexi #Üvegpótlás
jan. 14. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sík üveg volt?


Először a felső sínbe kell tenned. Utána adja magát...


A kitörött üveg vastagságát kellene. Egyébként a plexi eléggé lágy. Könnyen lehet karcokat okozni a felületén!


A másik az, hogy honnét szeded elő a lapot. Mert táblába forgalmazzák. Nem sok helyen van darabolás...

jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 2 es könnyen hajlitható.
jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sinbe tevèshet nem kell hajlítani. Feltolod a felső sinbe, utána az alját kell benyomni a sínve, aztán egy picit lecsuszik fentről ès kèsz.

Olyan vastagot tudsz beletenni amilyen az üveg volt, amekkora a sínbe elfèr.

jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Nagyon hasznosak.
jan. 14. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Polikarbonát lemez lesz az, nem plexi.


Obiban szokott lenni, méretre vágják ahogy kéred. Ha nincs Obi a közelben, akkor tüzép. Asztalos el tudja vágni szépen.

jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Hajlítható, készítesz egy sablont, fölé teszed a lemezt, amit felülről egy fürdőszobai hősugárzóval megmelegítesz.

Amikor már hajlik, ráengeded a sablonra és leszorítva hagyod kihűlni.

Amúgy csak olyan almáriumot láttam eddig, aminek az íves részében keskeny síküveg lapok voltak egymás mellé becsúsztatva. Kb 3-4cm szélesek, csiszolt vagy savmaratott felülettel, szépen lekövették az ívet.

jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire hajlik de az üveget is úgy tették be, hogy nem volt hajlítható.

Nézd meg közelebbről a síneket, lehet egyiket ki lehet szedni fogóval.

Vastagságra ugyanolyat vegyél mint az üveg volt.

jan. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi a fenének kellene meghajlítani?? Szerinted az üveget hogy tették bele/lehetett volna direkt kivenni pl. szállításkor/lehetne új üveget rakni bele? Az üveg sem hajlítható. #3 leírta, hogy hogy kell betenni.
jan. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, a kedves Kérdező írta: “A kérdésem az lenne, hogy annyira meg tudnám-e hajlítani a plexi lapot…”

Ezért gondoltak többen is a hajlításra.

Egy fotó segített volna egyértelműsíteni a feladatot.

jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Én meg pontosan a kérdezőtől kérdeztem, hogy mi a fenének akarja meghajlítani.
jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!