Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lenne értelmezhető fogyasztás...

Lenne értelmezhető fogyasztás csökkenés, ha a szellőztető álltal kiszívott levegőt a klíma kültéri egységére irányítanám?

Figyelt kérdés

Azon agyalok, hogy ha a meglévő, fűtésre is használt klímám kültéri egységére ráfújnám a majdani szellőztető berendezés álltal kiszívott levegőt, az javítana-e a hatásfokán.

Alapból úgy sejtem, hogy egy hőcserélős szellőztetőnek sincs olyan hatásfoka, hogy mondjuk -5 fokban a házból kifújt levegőt 0 fok alá hűtse. Ezért gondoltam arra, hogy ezt a külső levegő hőmérsékleténél valószínűleg 10-15 fokkal melegebb levegőt, ha a kültérire irányítanám, akkor annak megugrana hőfelvevő képessége, mivel nagyobb lenne a hűtő és a környező levegő közötti hőmérséklet különbség.

Azt mondjuk meg kell nézni, hogy mekkora légtömeget szívok ki a házból és mekkora a kültérinek a légszállítása.

Szerintetek?



jan. 16. 12:14
1 2
 1/14 nemaRendőrség ***** válasza:
73%
A dolog ott lesz rossz mikor a szellőző elkezdi beszívni az épületbe a levegőt, mert akkor -5 fok helyett -10 fokot fog szívni
jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt most valahogy a klímával összefüggésben érted, vagy alapból a szellőztető berendezésre?
jan. 16. 12:22
 3/14 anonim ***** válasza:
A kültéri hangját így bevezeted a házba!
jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
37%

A klíma ugye "elszívja a jóidőt kintről és beviszi". Télen ha -5 fok van kint akkor a klíma körül -10, -15 is lehet.

Nyáron pedig melegebb van körülötte.


Ha te ezt a sokkal hidegebb levegőt szivattyúzod be a kerámialapos légcserélővel akkor sokkal kevésbé fogja tudni felmelegíteni és 20 fokos levegő helyett csak 15 fokos fog bemenni (ha bent mondjuk 25 fok van)

jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 gondolom úgy érti, hogy a klíma kültéri mögött lévő csővég felváltva kienged és beszív levegőt.


Az én problémám meg az, hogy a kifújt levegő párás, kinti hőfokra hűlve már túltelített is lehet, azaz jelentős mennyiségű párá is fújsz a kültérire, amitől az nulla környékén és alatta erősebben jegesedik, mint szokott. De az is lehet, hogy nulla környékén inkább segíti a jégmentesedést a magasabb hőmérséklete miatt, és csak mondjuk mínusz négy-öt fok alatt jegesít.

jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, vagy én, vagy a válaszolók nem értik a kérdést.

Tehát az elszívó kimenőjét fújnád rá a kültéri egységre...

Valószínű valamennyit javítana a hatásfokon.

jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 nemaRendőrség ***** válasza:

@6

A modern szellőztetők ciklikusan beszívnak és kifújnak ventilátor segítségével. Van bennük egy kerámia háló, ami felveszi a meleget/hideget. Ezáltal nem csak kilövi az ingatlan melegét a nagyvilágba.

Mivel írta hogy hőcserélős szellőztető így az övé is ilyen lesz

jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóval nem a hűvisszanyerős szobaszellőztetőre gondolok, ami fúj egy ideig majd szív, hanem a nagyobb rendszerre. Ott feltételezem, hogy külön pontokra lehet elhelyezni a kültérre kinyomó és a kültérből beszívó ágat. Ezért a klíma körűl csak a bentről kiszívott levegő lenne, mig a friss levegőt beszívó csonkot máshova tenném.
jan. 16. 13:01
 9/14 A kérdező kommentje:

Erre a fajta rendszerre gonolok: [link]


Nem konkrétan erre, csak most ezt találtam googlen elsőnek.

jan. 16. 13:02
 10/14 anonim ***** válasza:

#7


Értem.

jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!