Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtésnél hideg burkolat...

Padlófűtésnél hideg burkolat csere?

Figyelt kérdés

Padlófűtés van az egész házban. Szeretnék járólapot cseréltetni, viszont a burkoló azt mondja, ő inkább ráburkolna, mert a felverésért nem tud garanciát vállalni és nekünk sem ajánlja, nehogy sérüljön a padlófűtés vezetéke.

Na most, ha ráburkol, akkor viszont egyrészt nem veszít a hatékonyságából a fűtés így? Másrészt az ajtókat vagy cserélnünk kell, vagy levágni belőlük, ami eszméletlenül igénytelenül nézne ki.

Egyébként nem kopog sehol, szóval jó alap lenne.

Mit lehet tenni ilyen esetben?


jan. 20. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen padlófűtés?

Fűtőfilm a burkolat alatt? Vagy hagyományos "bebetonozott?

A hagyományosnak elvileg nem lehet baja, ha normálisan volt megcsinálva.

jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem a hatékonyságából vesziteni fog .Több idő kell az átmelegedéséhez.

De a hőt is tovább tartja .Úgy van ez is ,mint az öntött vas radiátor.

Nehezebben melegszik át,de a hőt sokáig megtartja .A padlószínt magassága a gond .

jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hagyományos, vizes, elvileg ilyen "profilba" rakták (nem tudom mi a neve), arra nem emlékszik az előző tulaj, hogy mekkora betonfedés lehet rajta.

Az a baj, hogy hőszivattyú fűti, alacsony az előremenő vízhőfok, ígyis nagyon lassan melegszik fel a ház, kell egy bő fél nap, ha valamiért lejjebb veszük pár napra 1-2 fokkal a hőmérsékletet. Kicsit tartok attól, hogy ez méginkább rontana a helyzeten, de nem tudom. Teljesen meg vagyok lőve...

jan. 20. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Min 5 cm esztrik van rajta, azért ennyi mert van egy min vastagsága ami 4 cm, de senki sem kockáztat így inkább 6-8 cm szokott lenni. Hogy van még rajta + 8 mm járólap teljes mértékben lényegtelen! Mintha +8mm lenne a beton.

Ha az ajtókból levágatsz 1 cmt azt észre sem veszi a szemed. A burkoló valószínűleg nem akar vésni. Ha a bejárati ajtó és terasz ajtó engedi akkor mehet rá még egy réteg nyugodtan, ha nem akkor fel kell vésni.

jan. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kédezzetek még más mestert is de valószínűleg fel lehet verni.
jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A bejárati ajtó fa, abból is le kéne vágni, de szeretnénk kicseréltetni a projekttel egyben.

A beltéri ajtók CPL fóliás ajtók, ezeket nem tudom elképzelni, hogy le lehetne úgy vágni, hogy ne bántsa a szemet és ne ázzon fel a felmosástól. 3 ajtót érint összesen.

jan. 21. 09:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre se menj bele, hogy az ajtók aljából levágjanak. Barmolás kategória.


Aljzatbetonról fel lehet szedni a kerámia lapot. Óvatosan, széles vésővel, kis géppel.

jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!