Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fal javítás pár helyen?

Fal javítás pár helyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gipszkarton falra próbáltam egy ragasztóval feltenni egy pille könnyű polcot.

Elvileg a ragasztó 5kg-ot elbir, hát nagy kamu. Le esett. És a csoki barna fal le is jött. Most helyenként le van jőve a barna fal, vagyis a gipszkarton vagy nem tudom nem értek hozzá. Ezt szeretném kijavitani, és segítséget szeretnék ebbe kérni "szóban"

Na tehát a gipszkarton fal lett le festve barnára, de gondolom alatta azért glettelve volt, ugyanis elég vastag mélyedés van most ott, ahonnan leesett a polc. Tehát az addig oké hogy át kell festeni, de azt javítani is kéne. Köszönöm ha válaszolsz :)


jan. 22. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem értek hozzá és amit tudok a gipszkartonról, az is elriasztó. Két papir réteg között van a gipsz, ami törékeny és merev. Ha megsérül, eltörik, megreped, akkor annak annyi. A keletkezett lyukat gipsszel vagy glettanyaggal be kell tömni. Kikeményedés után ajánlatos ráragasztani egy réteg papirtapétát.
jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ragasztó lehet, hogy van annyira erős, hogy a vele felragasztott polcot elviseli, 5kg-ot simán elbír, de itt a gipszkarton volt a gyengepont, így nem értem miért gondolod azt, hogy kamu volt... a gipszkartont tépte le, tehát a ragasztó az nem volt kamu! Gipszkartonnal ilyet nem lehet csinálni, egy darab papírra ragasztottál fel egy polcot!

Semmi riasztó dolog nincs a gipszkartonban, egy zseniális találmány! Ha sérül, akkor nem tudom, hogy annak mennyi, de ha sérül akkor javítani kell. Szükséged van glettre és esetleg hézagolószalagra, ha nagy folt szakadt ki. Ha csak kicsi, akkor hézagolószalag nem kell. Glettel egy picit falsík fölé glettelsz (plusszos legyen!) miután megkötött finom szemcseszerkezetű csiszolópapírra falsíkra csiszolod, majd lelehet festeni.

Nem tudom, hogy min helyezkedik el a gipszkarton, ha falra van ragasztva, akkor a falba kell tudni befúrni, abba kell tudni rögzíteni, azaz mélyre fúrsz, hosszú tipli, hosszú csavar (ragasztót felejtsd el!), ha valami könnyűszerkezetes falról van szó, azaz valami szerkezetre lett felcsavarva a gipszkarton, akkor pedig gipszkarton dübelt kell alkalmazni és mivel egy polcról van szó, amire még feltételezem pakolnál is valamit, így a molly dübelt tudom ajánlani erre a célra. Ki kell deríteni, hogy szimpla, vagy dupla karton, mert van külön-külön szimpla és dupla kartonhoz molly dübel!

jan. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!