Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szigetelni belülről ilyen módon?

Szigetelni belülről ilyen módon?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy kívülről ajánlott szigetelni, ismerem az indokokat, ezeket a válaszokat spóroljátok meg ha lehet.

A ház telekhatáron van, üres telek van mellettünk. Felkerestük a szomszédot, hogy szigetelnénk kívülről és lenne egy 10-15cm-es átlógás és hozzájárulna e.

Kb 1 hete volt, ígérte, hogy megbeszéli a férjével, azóta is keres. Valszeg soha többet nem fog keresni. Sérelmezte, hogy 30+ éve a telekhatárra építették a régi tulajok a házat, úgymond "azt se engedtük meg és mégis odaépítették". Szóval lehet most rajtunk áll bosszút.


Kb 1 hónapon belül ki lesz méretve a telek meg a ház, hátha van még annyi tartalék, hogy le lehessen kívülről szigetelni.

Ha csontra a határon vagyunk vagy rosszabb, akkor csak a belső szigetelés marad mint lehetőség. Azokon a falrészeken.

A nappali fala (kb 4mx3m, a lépcsőház (kb3x3m), illetve még kamra és kazánház meg a műhely. Sajnos a fürdőt nem rég újítottuk fel, azt nem szívesen bontom már vissza. (kb 30 méter hosszú a ház, tehát olyan 30x3 azaz 90m2 falfelület felület)


A teherhordó falak nagy méretű beton téglából vannak, kb 40cm, a külső részben a nagy lukakban a legtöbb helyen van polisztirol, így nem annyira szörnyű mint pl b30-as tégla.


Át fogom gondolni a multiport mint lehetőséget. Eléggé drága. Csak a nappaliban lenne kb 2-300e Ft az a 16m2. Még lehet úgyis megérné.


Gondolkodtam polisztirolon, konkrétan:

XPS-t használnék és zártcellás ragasztó habot, minél nagyob felületen, hogy ne tudjon járni mögötte a levegő.

Lezárni akár több réteg vastag fóliával lehetne, a falrészeknél is tömítve a fólia alatt, pl bitumenes ragasztóval.

Aztán akár rátenni még egy gipszkartont legaláb 5cm-es vázzal, azt is lefóliázni, alatt légrést hagyni, ott is rendesen tömíteni.


Szerintem ezzel a penész lehetőséget eléggé le lehetne csökkenteni.

Nem számoltam ki, de lehet, hogy egy ilyen rendszer a végén hasonló áron lenne, vagy legalábis közelítené a multiport. Akkor meg nincs sok értelme.


A belső szigetelés még okozhatna problémát a válaszfalaknál, hisz az közvetlenül kapcsolatban lenne a szigeteletlen fallal.


Mit gondoltok? Személyes vélemények érdekelnek, nem a szokásos betanult szövegek (nem szigetelünk belülről, kérdezz meg egy szakemberet, stb szokásos válaszok)


Köszönöm!


jan. 28. 09:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Multipor-t használj inkább, nem olcsó, de szellőzik.
jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ha kívülről hálózd a falat, rámegy a vakolat az elvileg víz záró felületet eredményez. 0,5 cm-bem meg nem igen lehet belekötni jogilag. Így elméletileg a belső szigetelés és nem tud nedvesedni a fel felől, ha jó az alsó víz szigetelés.


Milyen vastag szigetelésben gondolkodsz belülről?

jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

Kivulrol vakolva van a haz, illetve tobb "kamras" a tegla. Szokta neha verni az eso a falat rendesen. Nem azott meg be.

Persze kivulrol lehet javitgatni akar halozni is.


Kivulrol 10cm kozetgyapotot tennek.

Belulrol mar nem aprozom. Multiporbol meg xps-bop is elferne a 15cm. A 2-300e-t is a 15os multiporral becsultem.

jan. 28. 11:03
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Fizessetek nekik valamennyit, az általában megoldja a az ilyen problémákat.
jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Én azért megkérdeznék egy ügyvédet, mert szerintem ilyen esetben lehet találni kiskaput, hogy a szomszéd tűrni legyen köteles bizonyos kártérítés fejében. Ha nem túl keskeny a ház melletti rész és nem zavarja a beállást autóval, akkor megválthatod azt a pár centit.
jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

2+

ragasz fel a falra párazáró fóliát kétoldalúval vagy sprével, úgy hogy túllógjon minden irányba.

[link]

ragazd le a túl lógásokat: [link]

10 cms fém gipszkarton előtétfal, benne 10 cm : [link]

zárd le ismét pára záró fóliával, ide már jó az alu szalag is vagy [link] de a fal csatlakozáshoz a flaxi band kéne.

Mehet rá a karton 2 rétegben.


Az igazi úgy lenne, ha a 2. pára zárásra még raknál 5x5 stafni fákat és ebben húznád el a gépészetet / villanyt, így a párától minden irányból véded a szigetelésedet. Végül 2 réteg karton. Ahova valami nehezet akarsz majd rakni érdemes 12mm osb-t rakni első rétegben, de ez az érinttet területre is elegendő. Konyhánál én telibe burkolnám ott ahol a szekrény lesz, és rá a 2. rétegbe a karton.

jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%

Nekem volt belső szigetelésem az előző lakásban, meg a mostaniban is. Az előzőben 3 cm EPS-t ragasztottam a falra, azt belülről letapétáztam grill alufóliával (párazárás), majd arra fűrészporos tapéta, festés. A mostaniban meg több külső falon is van 2 cm EPS a giszkarton alatt, párazárás a gipszkaton alatti fólia, gondolom (még nem bontottam meg).

Ami nehezen megoldható gond, hogy így a külső fal áthűl és visszahűti a becsatlakozó falakat is. A fenti élre úgy-ahogy megoldás, ha egy jó széles EPS dekorszegélyt ragaszt az ember, de az oldalfalak becsatlakozásánál ez hülyén nézne ki. Na, ott penészedik is rendesen. Valószínűleg a bordűr mögött is, de "ha nem tudom, nem fáj" :)

jan. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ez a tulaj valami besavanyodott középkorú nő lehet (még soha nem is találkoztam vele). Még ha visszahívna, talán fizetnék is ha aztt hozná fel példának, de úgy néz ki inkább, hogy zavarja a házunk. Gondolom nem tudtak/akartak ideépítkezni úgy, hogy ott a telek határon egy másik ház. Ezt megértem, engem is zavarna. Sajnos fiatalok és tapasztalatlanok voltunk amikor megvettük, ma már biztos nem vennék ilyen házat.


Nem hiszem, hogy lenne kiskapu. Elolvastam egy valag cikket és a jogszabályt is áttanulmányoztam. Kifejezetten ott van benne feketén-fehléren, hogy átlóghat, ha hozzájárul a szomszéd.

Valszeg leszigetelném és leszarnám se lenne semmi, de próbálok tisztességesen játszani, meg az se lenne jó, ha esetleg eladná 1-2 éven belül egy tökösebb tulajnak a telket aki lebontatná a szigetelésemet, jogosan.


Egyelőre bízom a földmérésben, az sokat segítene.


A multipor ellen szól amúgy az, hogy nem használhatok rá diszperziós festéket. Nem tudom mernnyire lőne ez meg. Ennek utána kell járnom, mennyire gáz valamio páraáteresztő festékkel lefestenem a mostani diszperziós falat.


A gipszkarton és xps ellen pedig az szól, hogy rájöttem, a klíma beltéri egysége 25cm-re van a faltóüól jelenleg. Persze a klímát át lehet rakni egy 20-30cm-erl alrébb valszeg.


A válaszfalak okoznak gondot igen. Meg a fürdőszoba, az maradna hőhidas.


Plusz a nappaliban a nagy fal le van burkolva félig delappal. Az is idegesít, hogy le kell bontanom és megy a kukába, aztán tehetem fel újra. Jah, persze lehet a multiporra nem burkolhatom rá azt se.


#7, kb ezeket terveztem én is. Mondjuk a falat nem tudom mi értelme letakarni párazáróval. Nem hiszem, hogy bejönne a 40cm-es beton téglán a pára. Persze ehhez valóban az kell, hogy kívülről rendesen le legyen vakolva. Mint tudjuk sok új építésű háznál pont ezt rontják el, hogy kívülről leszigetelik pogácsás szarral és belülről felragasztanak gipszkartont. Aztán csodálkoznak, hogy húz be a hideg.

jan. 28. 14:05
 9/23 anonim ***** válasza:

"a külső fal áthűl és visszahűti a becsatlakozó falakat is"

Ezt jutott eszembe nekem is amikor elolvastam a kérdést. Ami arra a falra merőleges fal, az hozni fogja befelé a hideget rendesen. Gyakorlatilag rosszabb lesz ha belülről leszigeteled, mert semennyire nem tud felmelegedeni az a szomszéd felöli fal. Ha nem tudod kivülről leszigetelni, akkor inkább belülről se szigeteld le!

Csomó pénzt ki fogsz dobni és nem lesz jó.

Beszélni kell a nyanyával!!

jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Én nem fogok könyörögni, ha ennyire gáz lenne a válaszfal, akkor előbb szigetelem le azt is minthogy megalázkodjam. Gondolhatod milyen a hozzáállása, ha az üres telkét félti 15cm-től. Pedig ha leszigetelem kívülről a falat, akkor még ki is fog nézni valahogy mert most eléggé ótvar.


Mind1, meglátjuk mi lesz, 1 hónapon belül földmérünk, bízom benne, bár amilyen szerencsénk van, valszeg nem nyerünk vele semmit.

jan. 28. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!