Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtés lenne az ideális?

Milyen fűtés lenne az ideális?

Figyelt kérdés

64 nm-es vályogház.


Ilyen az elosztása: [link]


A spejz és a közlekedő közötti falat megszeretnénk szüntetni és ott lenne a dogozó szoba. Az ingatlanba gáz van bevezetve és 2 db konvektor található benne, egyik a konyhában (parapetes) a másik a 12,47 nm-es szobában (ez a konvektor a kéménybe van vezetve) (ez a szoba nappali lesz). A házban van még egy használaton kívüli kémény a konyhában (szerintem erre régen a sparhelt volt kötve.)

Mi lenne ide az ideális fűtés, ami költséghatékony lesz később és a kiépítése nem több kb. másfélmillió forintnál? Gondolkodtam, hogy meghagyom a konvektorokat csak új korszerű konvektorokra cserélem le. De gondolkodtam kombi kazán kiépítésén is. Ki mit ajánl?



jan. 29. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Fűtésre optimalizált klímák.
jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Ha van 2 milliód akkor a kondenzációs kazánt válaszd.Nem kell futni a divat után,klimás milyen jó. A kondenzációsoknak saját kémény rendszerük van.A kémények maradjanak meg ,bármikor be lehet tenni 1 kályhát .
jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kondenzációs kazán radiátorokkal, 1,8 körül megállhat kombi kazánnal, fűtő kazánnal és indirekt tárolóval ~ 2,1 körül. utóbbi nagyon megéri a felárát :)
jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gázkazán radiátorokkal. Tartalék fűtésnek meg kályha, kéményeket meghagynám.

A klímás fűtés ide azért nem optimális egyébként, mert legalább 4-5 kéne... Az kapásból több mint 2milla csak a készülék, abba nincs benne a csövezés és a villanybővítés/H-tarifa.

jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is gázkazánra szavazok.

A spájzot pedig (ha belepofázhatok) én a helyedben még véletlenül sem szüntetném meg, egy 18m2-es szobában kilehet alakítani egy dolgozósarkot vagy akár a "kamrából" kialakítani egyet. A spájz egy fűtetlen helyiség, ami jellemzően egy északi helyiség, azaz az elhelyezkedése sem mindegy, ahol (a hűtővel ellentétben) ideális hőmérsékleten lehet tárolni télen/nyáron az élelmiszereket. Bármilyen füstölt áru, sajt, stb. ami nem igényel 0-5 fokban való tárolást lényegesen ízletesebb ha spájzban van tárolva. Ég és föld a különbség, sokkal jóízűbben lehet megenni. Egy valamit nem szabad elkövetni, ide hűtőt betenni, mert az kifűti a helyiséget.

jan. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!