Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a szomszédnak a vízvezetéke...

Ha a szomszédnak a vízvezetéke - ami az én telkemen halad keresztül - eltörik, kinek a sara azt kijavítani, cserélni? Enyém? Övé?

Figyelt kérdés
febr. 1. 06:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
vagy a szomszédé, vagy a víz szolgáltatóé , de semmi esetre sem a te költséged a javíttatás, szerintem
febr. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A közműé biztosan nem, mert a vízóra és az ingatlan között fut a vezeték.
febr. 1. 06:49
 3/12 anonim ***** válasza:
Szomszèdè, mivel az övè. Ès helyre kell mindent állítania nálad. Nálunk is hasonlóan volt, aztán az új tulaj, új aknát, vizórát csináltatott a saját telkèn keresztül, mert a règi cső ereszt, senkisem veszi èszre, a vízórát sem tudja ellenőrizni.
febr. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nálunk ugyanez a helyzet. Valami 50 évvel ezelőtti telekdarabolás okán a vízórától kb. 200 méterre van az ő ingatlana és a bekötés; a cső, a jó ég tudja, hogy pontosan hol halad. (Az eredeti tulaj meghalt, térkép nincs..) A telek bozótos, még egy szivárgást se vennénk észre.

Óra leolvasása évente egyszer. Az akna egy harmadik szomszéd telkén van, oda nem lehet havonta bemászkálni és rákukkantani az órára. Illetve lehet, csak kellemetlen. Az aknát/vízórát a szolgáltató nem hajlandó áttelepíteni a kérdéses telekre.

A kérdés amúgy elméleti, de ő is és én is nagyon szorongunk, hogy mi lesz, ha ezek az ősrégi csövek egyszer megadják magukat.

febr. 1. 07:17
 5/12 anonim ***** válasza:

Èrtelem szerűen a szolgàltatónak nem èrdeke a további mèretlen lefektetèse. A mèrt oldal a tulajdonosè ugye.

Viszont lassan aktuális lenne új, műanyag cső lefektetèse, amivel elkerülhető a szivárgás. Remèlhetőleg nem akadàlyozzák az egyèb telek tulajok, mert különbep bonyolult procedúra lesz, hogy eltűrjèk hivatalosan. Èrdemes megejteni, amíg jó a viszony, nem vàltoznak a tulajok.

febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...az biztos, hogy iszonyat földmunkával fog járni ez az egész. Már előre borsózik tőle a hátam.

Azt esetleg engedélyezi a szolgáltató, hogy ha van közelebb (mint a mostani elosztás) olyan akna, amibe lehetne egy plusz órát kötni, akkor arra csatlakozzon a szomszéd? Rövidebb bekötés, új csövekkel. És nem a régieket kitúrni és pótolni.

Éppen épül mellettünk egy társasház. 4 lakásos. Földtúrásban pont jók :)

Szóval oda..?

Ez csak most jutott az eszembe.

febr. 1. 08:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt a tulajdonosnak kell kijárni, akinek szolgalma van ELVILEG a két telekre.

Ha gond van a vízvezetékkel, az az ő sara, a vízszolgáltató nem véletlen nem engedi a szakaszon beljebb vinni a mérőt, ez az átadási pontjuk, onnantól mossák kezeiket. Mellesleg elérhetőnek, hozzáférhetőnek, kezelhetőnek kell lenni a szolg. pontnak.

Ha van észszerűbb bekötési lehetőség, jó pénzért biztos megengedik, abban viszont nem vagyok biztos, hogy ez olcsóbban jön ki, mint kiásni egy kanálnnyi nyomsávot, beledobni a KPE csövet, két végen átkötni és kész.

A tulajjal is lehet egyezkedni szerintem. Én pl. a saját mérőnket is leolvasom 1-2 havonta, semeddig nem tartana a szomszédét is, ha az az én telkemen lenne. De ha nagyon "kedves" akarnék lenni, dealt ajánlanék, hogy jöjjön csak olvasgatni, de akkor olvassa már le az enyémet is, ne kelljen az akna felett térdelve guvasztanom a szememet, hogy jól látom-e az állást. :D

febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

OK, igazad van, beszélünk a szomszéddal, hogy jófejségből hadd nézhessünk rá időnként az órákra (Az enyém is ott van)

A társasház építtetőjével is beszélünk. A szolgalmi jog nem gond. Van egy osztatlan közös tulajdonban levő út, ami a telkeket összeköti. Ők is rácsatlakozhattak az alatta futó gázvezetékre, talán mi is a vízhálózatra.

(Kb. ugyanott van. A szennyvízcső biztosan..)

febr. 1. 09:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp a szomszédé a felelősség.
febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Közmű térképé minden szolgáltatónak van,akár milyen régi is rendszer.

Az óráig a szolgáltató feladata minden .Utána meg akihez megy a vezeték.

Amennyiben új lehetősége is adódik a szolgáltatónak,ezt is választhatja .

febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!