Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújításnál a csempéket...

Felújításnál a csempéket ,konnektorokat stb a generálkivitelező választja ki?

Figyelt kérdés

Tehát pl, hogy milyen magasan legyenek a konnektorok, milyen fajták legyenek. Vagy csempe stb. Nem igazán értek hozzá, ha látok egy mintaképet akkor rá tudok bökni hogy melyik tetszik, de hogy látatlanban csempéket válogassak ami utána vagy jól fog mutatni v nem.

Ha kihívok egy kivitelezőt akkor nekem semmit nem kell csinálni vagy ugyan úgy zaklatni fog a kérdésekkel mint amikor a burkolót stb egyesével hívom ki?


febr. 2. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beb@szna

Hát ki választja ki a csempét,ha nem te?


De ilyen mondjuk a beltéri ajtó, laminált parketta.


Én annak idején kapcsoloknál ragaszkodtam a Legrand kapcsolókhoz.

Igen,ha van eszed te mondod meg,hogy hol és milyen magasságban legyenek a konnektorok, elvégre te fogsz a lakásban/házban élni,te tudod hol a leghasznosabb.

febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok

Különben a legtöbb barkácsboltban pont ezért lehet vásárolni 1-1 darab csempét,járólapot fantáziaszegények számára mintaként,akik nem tudják a boltban eldönteni.


Azt hazaviszed, beállítod abba a helyiségben ahová szánod és nézegeted,hogy megfelelő-e a számodra

febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"zaklatni fog a kérdésekkel"

Neked nem fontos, hogy olyan legyen amilyet Te szeretnél?

febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"hogy látatlanban csempéket válogassak ami utána vagy jól fog mutatni v nem."

Terveztesd meg belsőépítésszel.

febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
A dugaszolóaljzatok és a kapcsolók magasságára és elhelyezésére szabvány van. Fürdőszobában megvannak a zónák hogy hova mit lehet és mit nem.
febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Belsőépítész mindent megtervez úgy hogy én azt mint egy doksit átadom a kivitelezőnek aki végrehajtja?

A lényeg, hogy nem szeretném ha hívogatnának h most ez v az milyen legyen. Csinálják a dolgokat, én pedig max pár naponta ellenőrzöm minél kevesebb időbefektetéssel. Ez lenne a cél.

febr. 2. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet így is csinálni.
febr. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Belsőépítésszel burkolást, anyagfelhasználást, ilyesmit lelehet egyeztetni előre, tud akár mutatni látványtervet is, de az közel sem adja vissza a valóságot, meglátásom szerint túl sok értelme nincs, én még nagy hasonlóságot látványterv és valóság között nem véltem felfedezni. Azonban Ő sem álmodik helyetted, körülbelül felméri az ízlésed, készít egy tervet majd arra rá kell bólintanod, de akkor sem talál ki mindent helyetted. Villany tekintetében is nyilvánvaló, hogy neked kell eldöntened, hová szeretnél lámpakiállásokat, ahhoz sok esetben tudni kell akár már azt is, hogy, milyen bútorok lesznek (pl. étkezőasztal hol lesz). Hogy a kapcsoló milyen magasan van, azt nem kell neked eldönteni, azt egyformán csinálja mindenhol egy villanyszerelő, ma ált. 115-120cm-re rakják, alsó dugaljakat pedig 40cm-re, de kellene tudni az igényt, hogy melyik helyiségbe hová és hány dugaljat szeretnél, melyik lámpát honnan szeretnéd kapcsolni, szeretnéd-e több helyről kapcsolni stb. Kültéri világítás, amennyiben lesz, hol legyen, hány lámpa legyen, honnan szeretnéd kapcsolni, ha egyáltalán kapcsolni szeretnéd, lesz-e elektromos kapu vagy sem, stb. stb. Konyhabútort előre megkell terveztetni, azt nyilván neked kell eldöntened hol, milyen gépek lesznek, hol lesz a mosogató stb. mert ez alapján tud dolgozni a vízszerelő a villanyszerelő és nyilván a konyhabútoros is. Senki nem fogja helyetted eldönteni, hogy hol legyenek a dolgok és aztán ha neked kell eldönteni, akkor már nem mindegy, hogy ezt kivel fixálod, a generál kivitelezővel vagy egy belső építésszel? Mindent neked kell kiválasztani, a burkolólapokat, csempe, járólap, lamináltpadló ami lesz, a lámpákat, a szerelvényeket (kapcsoló, dugalj). Hát a te házad készül b...meg, nem a generálkivitelezőé, nem a konyhabútorosé, nem a villanyszerelőé, nem a burkolóé! Ha más elvárásai és más igényei alapján szeretnél otthont magadnak, akkor használt ingatlant kell vásárolni, a saját ingatlan egyik előnye az, hogy az úgy épül és készül, ahogy azt elképzelted! A kivitelező dolga a kivitelezés. :D Elvárásaidat valósítja meg (jó esetben). Nagy előnye az, hogy lezavarja helyetted ezt a folyamatot, értsd nem neked kell szervezni a munkát, nem neked kell rájönnöd mi a munkavégzés helyes menete, sorrendje, nem neked kell hívogatni egyik-másik szakmát, hogy figyelj, kész vannak vizesek, jöhettek akkor ti, szóljatok mikor vagytok készen, hogy tudjak szólni a kőművesnek stb. Azé' vannak, hogy egy kicsit gördülékenyebben menjenek a dolgok, mert bár sok az önjelölt, aki úgy gondolja lezavar egy felújítást saját maga, de abból mindig csak baj van, a melós részéről meg először idegeskedés, aztán közöny.
febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!