Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hullámpalát kátránypapírral...

Hullámpalát kátránypapírral le lehet szigetelni? átengedi a vizet itt-ott.

Figyelt kérdés

Kb 40nm2 műhely teteje megadta magát átengedi a vizet itt ott, teljesen le kellene cserélni trapézlemezre de erre most nincs pénz, arra gondoltam vennék kátránypapírt, "ráégetni", ideig óráig jó lenne annyit tudnék rá áldozni sos-ben aztán majd lecseréljük. Rátapadna a palára vajon? megtartaná?

Köszönöm!

(tudom, tudom veszélyes hulladék, le kéne adni, stb de erre most nincs pénz majd meg lesz szakszerűen csinálva ez most vészelhárítás....)



febr. 6. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Rátapad a palára, ha előtte magasnyomású mosóval lemosod. Csinálnak ilyet, amire te gondoltál, újítanak fel palát úgy, hogy (nem kátránypapírt, mert az nagyon vékony) bitumenes zsindelylemezt melegítenek le a palára, szóval nem tudom hol és mi módon ázol be, de ha nem tátong lyuk, akkor akár egy darabig örökös, ha így csinálod meg.

Itt láthatsz képeket hogy néz ki hullámpalán a történet: [link]

Szerintem teljesen kulturált, én is ezzel akarom felújítani a hullámpalát a hétvégiházon, mert biztos nem állok neki új tetőnek. Nálam nem ázik be, csak esztétikai megfontolásból szeretném.

A rögzítő szög/csavar stb. helyét azt ki kell vágnod, lehetőleg szűken, és zsindelyragasztóval (kinyomópisztolyba tehető) körbenyomod, ha teljesen elakarod tüntetni (bár gondolom én a műhelyen nem izgat a dolog), még színes homokot is lehet kapni, amivel letudod szórni a ragasztót, hogy ne virítson.

Ez is egy megoldás, ezt simán megtudod magad is csinálni különösebb szerszámba/gépbe való beruházás nélkül. A másik, amit szoktak alkalmazni ott, ahol csak átázik a pala, (azaz nincs lyuk), az a palafestés. Ugyanúgy lemossák magasnyomásúval és ilyen latexszerű (gumi jellegű) festékkel lefújják kétrétegben (festékszóróval). Mindenesetre én a bitumenes lemezt bizalomgerjesztőbbnek találom, mint egy vékony festékréteget.

febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a műhelyem palája adja meg magát,esőzéskor bejelöltem hol enged át,igazából lehetett szemmel látni a repedéseket,és felülről nyomtam rá szilikont,azóta rendben van,de ősszel lecserélem az egészet.
febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kidobott pénz.
febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! na turkálok még kicsit megnézem ezeket is!
febr. 6. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Azért csak óvatosan! Ha ennyire vacak állapotban van azon már egy termetesebb macska is átesik!
febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!