Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Héra lemosó oldat penészgátló...

Héra lemosó oldat penészgátló vagy Szavó a jobb a falon lévő penész eltávolítására? Továbbá mi a véleményeket a Héra penészgátló falfestékről?

Figyelt kérdés

febr. 9. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Csodák nincsenek!!!

Az okot kell megszüntetni vagy venni páramentesítőt.De nem a tablettásat, hanem elektromosat.

febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam már mindent.

Próbáltam penészgátló adalékot tenni a festékbe - kijött rajta a penész.

Próbáltam penészgátló falfestéket - idővel azon is kijött a penész.

Használtam Szavó-t, másféle lemosót - pont ugyanannyit használnak mint a sima hipó, csak sokkal többe kerülnek.

A Szavó ugyanazt tartalmazza mint a Domestos, kevés nátrium-hidroxid és hipó van benne. Csak a Domestos zselésebb állagú, nem folyik, így kevésbé freccsen. A Szavó-nál a flakonja ami sokba kerül, ezért drágább annyival, de amikor fújod vele a fala akkor apró cseppek kerülnek a levegőbe és mindenre rászállnak. Ruhára, hajadba, mindenre - ahol ugyanazt csinálják mint a falon, roncsolják az anyagokat, így fertőtlenítenek, fehérítenek. Az egyik pólóm szép apró pettyes lett nagy foltokkal, amikor néha nagyobb csepp is sikerült rá.

Ami most egyenlőre nálam működik: vettem meszes festéket - Hérát. Nagyon jó festék, jól használható, jól fed és a mész egyenlőre akadályozta még a penész megjelenését, korábban ennyi idő alatt már előjött.

Leszedni, takarítani a penészt pedig Domestos-szal szoktam. Vagy nedves szivacsra teszek belőle és azzal törlöm le a falat, vagy van egy direkt erre való lapos felmosóm és arra teszek belőle és azzal a mennyezetet tudom letakarítani ha kell. Először le kell törölni a hipós szivaccsal, törlővel a penészt, majd tiszta, enyhén vizes, hipós törlővel újra át kell törölni. Aztán hagyni megszáradni és közben kiveszi a színét is sokszor. Ha teljesen megszáradt akkor lehet átfesteni ha kell.

De valóban az segít csak ha lecsökkentjük a nedvességet (páratartalmat) a levegőben és magasabb lesz a hőmérséklet. A mostani alacsonyabb fűtési hőmérséklet és nedves, párás levegő a legjobb a penésznek. Régen amikor a kályha hirtelen fűtött fel magasra és utána hűlt le órák alatt, akkor ez szárította a falakat.

febr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Két éve lefestettem Héra penészgátló lemosóval, majd penészgátló festékkel a sarkot, kicseréltem a leesett fűrészporostapéta csíkot, és lefestettem az egész szobát amilyen színre akartam. Majd vettem egy nagyteljesítményű páramentesítőt. Csak azokon a napokon megy, amikor mosok és teregetek, és két éve nem jött vissza penész, és nem is vizes az a bizonyos sarok. A páramentesítő az egyetlen megoldás. Bárcsak már 10 éve vettem volna!
febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szavó teljesen jó, de nyilván az aktuális penészt távolítja el.

Penészgátló festék, alacsony páratartalom és nem hideg fal ez így együtt jó lehet.

febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!