Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laknátok egy felújítandó...

Laknátok egy felújítandó lakásban? Vagy felújítanátok költözés előtt?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást. Egy várossal odébb. (20km) Fel szeretném újítani. Itthon is maradhatok (25 éves vagyok), de szerintem + költség és idő az oda-vissza kocsikázás.

Szerintetek mennyivel nehezebb lakva újítani egy lakást?


febr. 11. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

20 km az semmi.

Én nem hagyom el Budapestet, és napi 100 km oda-vissza az út a lakóhelyem és a felújítandó házam között.

A porban lakni nagyon nagy lemondással jár.

De próbáld ki.

febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit kell újítani. Nyílászárók, villany-, vízvezetékek, burkolatok, szaniterek cseréje? Vagy csak át kell festeni?
febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

20 km?

embert az közel van :D

febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
SOKKAL praktikusabb és könnyebb az üres lakást felújítani.
febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha csak festeni, netán burkolni kell, azt lehet lakva is, bár üresen egyszerűbb, mint pakolászni, letakarni. Ha nincs víz, villany, WC, fűtés, akkor odajárkálnék inkább.
febr. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Úgy újítok fel a lakást hogy a garázsban lakom , jó magam csinálok mindent utazás felesleges idő töltés .
febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb, de el is jár a maga lábán még pár évtizedet.:)

Legtöbbet feljítandó lakásokban laktam.

febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 Fasza csávó vagy, le a kalappal! :) Baromira kevesen vállalnák be ezt ma, régen meg hát szinte általános volt ez. Hányan laktak kert végében bódéban, míg ment az építkezés, felújítás...


Kérdező, nehéz és fárasztó lakva újítani egy lakást, költségben több az odautazás, időben viszont lehet kevesebb, mert nem kell pakolászni. Ahogy megálltál a melóval aznap, ráfordítod a kulcsot és arra a napra annyi volt, nem zárul azzal a nap, hogy OK, most abbahagyom azért, mert még fel is kellene takarítani... Ha lakva újítasz föl, sokszor bele is szól az a munkafolyamatba, valamit nem csinálsz meg azonnal, mert... ilyenek vannak. Ismerem jól a helyzetet. Addig, amíg egy üres lakást újítasz föl, az elsősorban fizikálisan fáraszt, ha be is van pakolva és lakod is, az még szellemileg is fáraszt, sokszor, egy idő után már belekezdeni valamibe az is sokkal nehezebb.

febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Átviszel egy felfújható ágyat, azon tudsz aludni, meg minimál ruhát, tisztálkodószert, stb.

Naponta odajárni nem jó, de ha 3-4 napokat ott alszol, akkor jól lehet haladni

És ha eleged van a retekből hazamész pihenni

febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ezt majd az idő eldönti. Amikor már a vége felé jártam a felújításnak hétvégenként én is sokszor és egyre gyakrabban ott aludtam de azért nagyon jó volt munka után úgy hazamenni anyámékhoz, hogy vacsora és tiszta szoba várt. Nem voltam annyira időhöz kötve így mindig azt tettem ami észszerűbbnek tűnt az adott helyzetben de azért a biztos háttér tudata jó dolog.
febr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!