Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hová érdemes rakni a kőzetgyap...

Hová érdemes rakni a kőzetgyapotot?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az gond ha én nem a gerendák közé rakom, hanem a felső padlórétegre? Természetesen először párazáró fólia, utánna a gyapot.
febr. 12. 23:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"A szigetelés ennél fogva a gerendázat fölé nem bír kerülni, mert az a levegőben nem bír megállni "

Ugyan nem írja T.Kérdező, de meglévő födémről lehet szó, ahol simán mehet a hőszigetelés a meglévő födém felső síkjára.

febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

A rètegrend magyarázata:

Kezdjük azzal a tènnyel, hogy a hőszigetelès meleg oldalán zárunk párát. A fólia fölè mindig annyi hőszigetelès kell, hogy ne alakulhasson ki harmatponti hőmèrsèklet a fólia alatt. Mivel nem lesz harmatponti hőmèrsèklet, nem lehet párakicsapódás sem a fóliánál. A fólia alatt a lakótèrrel egyezző páratartalom lesz, ès közel hasonló hőmèrsèklet.

A falak irányába azèrt nincs fólia mikor kívül szigetelik, mert a fal lekezeli a párát, valamint a vakolás lègzárást biztosít.

Vannak hőszigetelő anyagok ami alá nem kell fólia, mert vagy önmagában párazáró is, vagy lekezeli a párát.

A sarazott fafödèm is lègzáró, jó párafèk, kezeli is jól, nem kell plusszba fólia, mehet rá a hőszigetelès.

febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Áh. S ha ennyire tudományosan állunk hozzá ehhez, akkor mondjuk egy 23 fokos hőmérsékletet felvett levegő esetében is hol van a harmatpont? Hány foknál? Vegyünk egy átlag 50%-os páratartalmat. Abban nem vitatkozok veled, hogy pl. egy sarazott födémnél nem szükséges a fólia, hisz írtam is, hogy jobb, ha nincs. Fa gerendákról van szó, aminél a közöket is szigetelhetné a kérdező, tehát a közök nincsenek feltöltve se sárral, se salakkal stb. Ő ezt nem akarja, ki akar feszíteni egy fóliát és erre akarja rátenni a hőszigetelést. Ha és amennyiben erre rákerül egy fólia (a gerendák fölé), akkor állítod-e, hogy a harmatpont nem tud kialakulni a fólia alatt akkor, ha erre még rákerül mondjuk 15cm kőzetgyapot hőszigetelés és a külső hőmérséklet pedig legyen -5 fok. Mert akkor ezzel azt állítanád, hogy a kőzetgyapot szigetelés belső (a fóliával érintkező) felülete -5 fokos hőmérsékletben sem tud lehűlni 12 °C fok alá! Szerinted ez lehetséges? Továbbá maradjunk a -5 foknál. Hány cm kőzetgyapotra van szükség ahhoz, hogy a fólia alatt ne alakuljon ki harmatponti hőmérséklet, úgy, hogy maradjunk annál, 12 fok a harmatponti hőmérséklet? S akkor nézzünk mondjuk egy extrém hideget, idén is volt közel egy hét ilyen, legyen -12 fok a külső hőmérséklet, legyen a fólia alatt a födém közelében továbbra is 20-23 fok, hány cm kőzetgyapot szükséges ahhoz, hogy ne alakuljon ki harmatponti hőmérséklet a fólia alatt?

Én itt befejeztem a vitát egyébként mert nem látom értelmét, hisz mi a bánatért? Már csak a kérdezőt győzködöm igazából! Én két szememmel láttam, tapasztaltam, hogy mi történt ekkor, hogy páralecsapódás történt a fólia alatt, 15cm kőzetgyapot szigetelésnél és áztak a gerendák. Így nekem ehhez nem kell egyenlet, nem kell képlet. Ezért kulcs egyébként a fólia, hogy az hol van, mert ha az a gerendák felett van, akkor a gerendák áznak ha netán a fólia alatt történik páralecsapódás és van az a hőmérséklet, amikor ez megtörténhet (sarazott födémnél is).

febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nos, ezèrt tesznek 15-20cm szigetelèst.

De nyugodtan felengedheted a párát ha ez a gondod.

A hőszigetelès hideg oldalán, mèg a hőszigetelèsbe kicsapódik a pàra a harmatponti hőfok miatt. A vizes hőszigetelès veszít èrt3kèből, a vizesedès miatt egyre jobban a meleg oldal felè fog kicsapódni a nedvessèg. A hőszigetelès vizes lesz, funkcióját elveszti, a víz leszivárog lassan....

Extrèm esetbe ezt kapod [link]

febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
57%
Továbbiakban javaslom vitázz a gyártó cèggel a rètegrendről, bizonyárak ők a hülyèk, nem tudnak semmit sem jól.
febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Salx Narval ***** válasza:
0%
Mi nem sokat vitáztunk a fólia elhelyezése miatt, nem tettünk sehová még csak fel sem merült a gondolata.:D Nagyon régóta nincs vele semmi gond így sem.
febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jó a videó! Ha beteszi a fóliát a hőszigetelés alá de a gerenda fölé, akkor ez a pára, amit itt láthatsz, ott fog jelentkezni, a fólia alatt, mert az nem tud kiszellőzni, ahogy ez az elb....ott padlástér sem.
febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

17!

A fólia alatt nem fog lecsapodni a pára, mert nem tud, nincs miért. Ott ugyanolyan meleg van mint a gerenda alatt.

febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 mindentudó99 ***** válasza:
A gerendák közé praktikus szerintem
febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ha a padlóra páraáteresztő fóliát rakok az úgy rendben lenne? Megmondom őszintén nincs kedvem 100m² padlót felszedni, majd vissza szögelni. Azért kérdeztem hogy mehet e a tetejére.
febr. 21. 04:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!