Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A tolóajtó vagy a harmonika...

A tolóajtó vagy a harmonika ajtó jobb szűk helyre?

Figyelt kérdés
Most vásároltam egy lakást és kellene tennem valamilyen beltéri ajtót, gondolkozom melyik lenne a legjobb. Viszonylag szűkebb a hely és ezért tolóajtóra vagy harmonika ajtóra gondolom, utóbbi olcsóbb lenne, de állítólag jóval gyengébb és a hangokat is teljesen átengedi. Ezért gondoltam talán érdemesebb valami komolyabba beruházni. Mik a tapasztalatok? Mennyire nehéz egy ilyent beszerelni?

febr. 13. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
hangokat a toló is átengedi , harmonika gyenge hamar törik és húzáskor hangos
febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tolóajtó szerintem is erősebb, viszont ott be kell kalkulálni neki a helyet, ahova nyitáskor kitolódik. Hang szempontjából mindegy , mert egyik sem zár pontosan, mindkettőnél rés van.

Viszont engem is érdekelne, hol lehet tolóajtót beszerezni.

febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy szar mindkettő, hangszigetelés szempontjából meg pláne kb. olyan, mintha be se csuktad volna, nagy különbség nem lesz nyitott és csukott állapotban.

Ami hangszigetelés szempontjából valamivel jobb, az a falban futó tolóajtó, de hát azt csak gipszkartonfalnál lehet.

Biztos nem fér be egy nyitható ajtó, ne segítsünk ötletelni inkább abban, hogy férne az be, akár nyílás áthelyezésével (már ha lehetséges)...?

febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A harmonikaajtó elég gyenge, még a macskámnak is sikerült átjutni rajta. :)
febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lemértem a falak mérteteit, az egyik 80*200*7.5cm, a másik meg 100*210*16.5cm. Ezekre kellene ajtó, a másodikra szerintem a falon futó tolóajtó nem is férne el.
febr. 13. 20:15
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, szerintem egy komolyabb tolóajtó mindenképp jobb választás lenne, mármint ha a helyiség kialakítása lehetővé teszi. Nálam a szekrény mögé csúszik be amikor nyitva van, így gyakorlatilag csak csukott, v félig elhúzott állapotban látszik. Tömör fa ajtó és alsó felső sínen fut amit felül takaróléc alul ferde küszöbfa takar. Házi kivitelű de ügyes asztalos készítette nekem. A lányom szobáján és fürdőszobáján harmonikaajtó van de ez inkább afféle térelválasztó, amúgy nem csúnya de hangszigetelés terén nem ér többet egy vastagabb függönynél. Olyan helyekre ezek is jók lehetnek ahol nincs jelentősége a precízebb elszigetelődésnek, v az egész lakrészt egy ember használja csak, mint pl a lányom az emeletet.
febr. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Egy tolóajtó tartósabb.
febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!