Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen kazánt és radiátort...

Milyen kazánt és radiátort válasszak?

Figyelt kérdés

Kazán és radiátor kiválasztásban szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos komoly hőigény tervezésre nincs pénzem, így magamnak próbálgattam számolni.


A fűtendő területek a következők:


-nappali (16nm2): padlófűtés lesz egyedül


-kisszoba (6nm2): itt egy radiátor lesz, a fűtés szerelő egy 2420Wattosat ajánlott


-konyha (6,5nm2): itt is egy radiátor lesz, a fűtés szerelő egy 3388Wattosat ajánlott


- fürdőszoba (4nm2): itt is padlófűtés lesz és egy törölköző szárító radiátor


-belmagasság: 2,7


Na már most a kérdésem az az, hogy ezek a radiátorok nem túl nagy teljesítményűek oda? Ha 70C-os vízzel lesz megküldve akkor nem biztosított, hogy a víz kellően visszahűl a kondenzációhoz. Józan paraszt ész szerint, ha kisebb a teljesítmény akkor jobban vissza hűl így jobb a kazán hatásfoka. Viszont valahol azt olvastam, hogy érdemes kicsit túltervezni a radiátorokkal, mert akkor nem kell olyan magas hőmérsékleten működtetni, ami jobb a radiátor hatásfokának elvileg.


Ezek 33Ks radiátorok, szerintetek jól ezek így, vagy érdemes lehet 22Ks kisebb teljesítményű radiátorokat választanom?


A kazán amik közül vacilálok az Viessmann Vitodens 100-W 25kW vagy Hajdú HGK-24.



febr. 19. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Viessmann kazán az jó, nekem is ugyanilyen van.

Radiátorból viszont 2 soros (22K) bőven elég.

Én ezt tenném:

Nappaliba egy 1200-as, kisszoba, konyha 600-as.

Reméljük hőszigetelés van a házon.

febr. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 HSz76 ***** válasza:
100%

Ha jól gondolom, akkor ez egy kis lakás. Tuti be lehet kötni új, kondenzációs kazánt? Egy gázszerelővel is beszélj.

Padlófűtést nem ajánlom. Városban lakhatsz, sok a por, nem engedi leszálni. Padlófűtést amúgy sem 70 fokon használjuk, kell hozzá hőcserélő, lesz ott kisebb veszteség. Telepíteni is drágább, mint egy radiátort betenni. És ha régi a lakás, akkor alá is kellene szigetelni, ne az alattad lakót fűtsd. Azért az fura, hogy konyhába, ahol gépek is fűtenek, nagyobb radiátort tenne, mint kisszobába.

22k szerintem is elég. Én pár éve BAXI kazánt telepítettem, teljesen jó az is.

febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!