Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bevállalható egyedülállónak...

Bevállalható egyedülállónak egy házfelújítás az alábbi anyagi forrásokkal?

Figyelt kérdés
Havi nettó 600 ezres fizetés, saját lakásban élés, alacsony rezsivel. Van némi megtakarításom is, 1-2 milliót tudnék már most erre a célra fordítani, a többit meg ahogy jön. Egy nagyon erősen felújításra szoruló, de statikailag jó állapotban lévő kisebb házról van szó. Örököltem, nem szeretném eladni. Hitelben sem gondolkozok. Egy nagy méretű terasz szigetelése, 3 fal belső vízszigetelése, némi ácsmunka, konyhaszekrény cseréje, wc áthelyezése és villanyszerelés, festés és vakolás lenne, amit szép sorban meg kéne rajta csinálni. Nem kell kacsalábon forognia, elsősorban az állagmegóvás a lényeg, meg az, hogy rendezett legyen. Bevállalható ez így egy kb 3 éves távlatban hitel nélkül?

febr. 27. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Persze hogy be!

Sőt, ha ügyes vagy sok mindent te magad is megtudsz csinálni. Pl csempe, festés, vakolás, ilyesmi.

Mi is így csináltuk, igaz mi vettünk, de egy igazán romos házat ahol sok helyen a fal is hiányzott, és ablak sem volt. Gáz és villany kivételével mindent a férjem és én csináltunk. Szóval hajrá, sok sikert hozzá 😊

febr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
35 éve egy ilyen házban élek. Jóval rosszabb feltételek mellett is sikerült 3 év alatt rendbe tenni munka mellett. Volt némi segítségem is néha és persze az éve múltával egy két dolgot újra gondoltam, v lecseréltem de teljesen újszerű állapotban költöztünk be a nejemmel annak idején húszon évesen. Sok mindent magam csináltam és a asszony is kitett magáért. Biztosan menni fog neked is.
febr. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Életvitelszerű lakásfelújító vagyok, az utóbbi 20 évben mindíg volt olyan házam / lakásom ami felújítás alatt állt. Én is szép lassan ,amire összejött a pénz, azt csináltam / csináltattam meg. Ha nem hajt a tatár, teljesen nyugodtan belekezdhetsz hitel nélkül.
febr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a megnyugtató válaszokat! :)
febr. 28. 06:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez életstílus és hozzáállás függő is. Valaki imádja, hogy mindig van mire gyűjteni, költeni, van min ötletelni, stb. Lásd aki 20 éve ebben él. Engem pl. kimondottan frusztrálna, így én csak akkor vágnék bele, hogyha anyagi és mindenféle értelemben már előre tudok fejben szabni egy határidőt, hogy ez eddig fog tartani. Nekem nem pálya a "majd egyszer kész lesz". Egyik sem jobb, vagy rosszabb, csak más típusú emberek vagyunk, ennyi. :)

Ha te szívesen bíbelődsz vele és nem bánod, hogy a megtakarításod havi szinten ebben landol évekig, akkor kihozható, persze.

febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 természetesen nem ugyanazt a házat csinálom 20 éve :D sőt még csak nem is azt amelyikben élek. Lepusztult házakat vettem, amiket rendberakás után ki vagy eladtam.
febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6# Értettem természetesen a válaszodból, de engem így is frusztrálna, hogy mindig dolgozni kell valamin, mindig elmegy valamire a megtakarítás. :) Neked meg feltételezem ez valahol hobbi és ha már nem a teljes megtakarításod megy rá, hanem keletkezik belőle bevételed, amit visszaforgathatsz, az nyilván más kategória is. Úgy engem is kevésbé zavarna a helyzet természetesen.

Valaki meg lazán él úgy a saját házában is, hogy 20+ évig újítgatja és ezzel is tök okés. Nincs ezzel semmi gond, csak mindenki mérje fel a saját határait mielőtt belevág.

febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 éve vettünk egy romos szir sz@r lakást. Nyár volt, bekoltoztunk, se fürdő, se konyha nem volt(szomszéd volt olyan rendes hogy atjarhattunk hozzá WC-re, meg mobil zuhi, és a szomszédos hotelben furodtunk rendesen, hosszan) nem volt még tervben a lakásvasarlas, mert gyűjteni akartunk, de annyira olcsó volt a lakás hogy hülyék lettünk volna kihagyni. Ezek után amire maradt: ügyvédi díj, vezeték, csövek.

Se több se kevesebb.

Azután szépen lassan újítottuk tovább. Ablak pl 3 hónap múlva lett, (az előző az a régi rossz faablak volt), 2 év után még mindig nem vagyunk a végén, mert hiányzik 2 sor csempe a fürdő tetejéről, a nappalit és konyhát

glettelni kell és festeni. Egyedül a szoba 98%-os ott a plafont akarjuk csinálni mert csak glettelve van.

De legalább minden új, és hitel mentes a ház. Minden hónapban veszünk valamit, a bevételtol függ. Szóval vágj bele.

febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8-as: Jól csináltátok! Se hitel, se ablakon kidobott pénz albérletezésre:) az első lakásomat én is ilyen megfontolások mentén vettem, na az úgy nézett ki, mintha kb bomba robbant volna benne, de pikk-pakk rendbeszedtem :) igaz, akkor több volt rá a keret és horrorinfláció sem volt, mint most, így csak pár hónapig kellett nézegetnem a félig leszakadt beépített szekrényt és a falból kilógó vezetékeket meg a huzatos, 40 éves faablakokat. Közben arra is rájöttem, hogy egy csomó mindent magamtól is meg tudok csinálni, pl sokkal szebben festek ki, mint a kókler szobafestőbrigád, akik először ott szerencsétlenkedtek :D

5-ös válaszoló, én kifejezetten bíbelődős vagyok, és szeretek ilyenekkel foglalkozni. Még az is motivál, hogy magamtól csináljam, ami tudok, pl a festést. Laminált padlót már raktam le, bútorokat is újítottam már fel, kb hobbinak is fel tudom fogni ezt a részét. Egyedül az aggaszt, hogy az árak rettenetesen felmentek az elmúlt években, jól dolgozó, megbízható mestereket még nehezebb találni, mit akkor, amikor a lakásomat vettem és az élet úgy általánosságban is sokkal kiszámíthatatlanabb lett.

febr. 28. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!