Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán csere...

Kondenzációs kazán csere költség vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a régi c40-es kazánt, kondenzációs kazánra cserélni. Egy 525e ft-os kazán oldal kivezetéssel ami kb 200 e ft-ba kerül létezik, hogy 1,5 millió ft ba kerül mire beüzemelik? Egyszerűsitett engedélyezési eljárás kell csak hozzá azt tudom.

febr. 29. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

nem értem értem a kérdésedet 🤷.

1 millió alatt nem igen áll meg a csere egy kombi kazánnal sem, kémény bélelés nelkül.

febr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Én meg az 1 es válaszát nem értem,mikor butaságot ír.

Ez a csere pont ugyan úgy történik mintha még nem is lett volna kazán.

A gáztervező aztán azt is elmondja milyen engedélyek kellenek hozzá.

A több évvel ezelőtt történt szabály szerint,a gázszolgáltatót amennyire csak lehetett kiiktaták az ilyen munkákból.A tervező a felelős mindenért.Ő a munka ellenőre,átvevője is .

A kondenzációs kazánoknak saját kémény rendszerük van,ami külön kell megvenni.A tervező dönti el a kivezetését.Nem ajánlanám a fullos kazánt,fűtés szempontjából az sem tus többet.Mennél többet tud,annál több a hiba lehetőség ami a kazán leállásához vezet.De gagyi se legyen !

febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

19 csőszerelő dolgozik nekem, amkinek a felének megvan a gázszerelő képesítése. Egy fő rendelkezik az átadáshoz szükséges papírokkal is.

1# voltam.

febr. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Gáztervező,és gázkazán szerelő az lehet akinek ehhez meg van a jogosultsága .Az ő nevük szerepel a kivitelezés után a papiron,ami be kerül a gáz szolgáltatóhoz.Ehhez jön még a kéményseprő igazolása,és az érintésvédelemről adott igazolás.Végezetűl azé a szakszervizé aki a készűléket űzembe helyezte .Csak igy van rá garancia,és érvényes bíztositás házra .
febr. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Oldfire ***** válasza:
23%
Baromság gáztervet készittetni, ha már a c4 is gázzal működött. A kondenzációs kazánnak műanyag cső is elég, illetve dupla falú.kondenzációs kazánra cseréltem a én c4-es kazánomat. Kis műszaki érzékkel simán meg lehet csinálni. A gáz szerelők csak lehúzzák az embert. Kb 10 év gond nélkül mvégzi a dolgát. Idén kellett a tágulásit cserélni.
márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne hígy az 5 os válaszolónak. A gázfűtésnél kemény szabályok vannak előírva .Majd mikor viszik a gázóráját elcsodálkozik.Mások biztonságát nem veszélyeztetheti.Megjegyzem pancser munkák mindig voltak.
márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

Ha ugyanolyan teljesítményűre cseréled, semmilyen papírmunka nem kell.

Ezt azok is tudják, akik rád vernének 1M költséget.

Viszont egy modern passzívháznál 6000ft havi gázszámla esetén, meghibásodást, kamatot beszámítva kb 50 év mire megtérül.

márc. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!