Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Képek alapján rendben lehetnek...

Képek alapján rendben lehetnek ezek a nyílászárók és a beépítésük?

Figyelt kérdés

Most építik befelé a nyílászárókat és ugye valamennyit csökkent az üveg felület az ablakokban.Nos pl fürdőszobánál meg spájznál ilyen lépcsőzetes tok volt,hogy a belső ablak mérete nagyobb volt mint a külső ablak szárnyé.Na most mindenhol csökkent valamennyit az üvegfelület mérete az említett kettőnél pl jelentősebben.Na most ezek ugye le lettek mérve és úgy lettek megrendelésre gyártva.Viszont a sógorom azt mondja kicsik az ablakok engem átvertek biztos valakinek nem kellettek ezek hozzám meg beépítették viszont ez nekem nem kis pénzemben van.Na most van aki azt mondja mivel ez nem geréb tokos mint a régi ablakok így jelentősebben is csökkenhet az üveg felületek mérete.

[link]

A linken vannak képek szétbontottam belső külső egymás mellett vannak.



márc. 3. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Két napja kérdezted ugyan ezt. Látszik, hogy nem férne be nagyobb ablak. Sógor meg ha nem ablakos és nem ő fizeti akkor ne pofázzon bele. Más a műanyag profil mint a régi fa, persze, hogy kisebb az üveg, ezért írtam múltkor hogy ekkora hülyeséget még nem hallottam. De jó hogy, lepontoztatok és még mindig ezen szaroztok.
márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gerébtokos ablak beépítését kell megérteni először. Ezt a típust úgy építik be, hogy gyakorlatilag az építés közben a tokokat befalazzák. Ez módot ad arra hogy az ablaktok ne csak a téglaköz távolságát ("falkivágási távolság") használja ki, hanem azon túl is, mint egy plusz perem (túlnyúlás) jelenik meg.

Ezzel szemben a modern ablakok csak a falkivágási távolságot tudják kihasználni, miután az ablaktok csak ezen távolságon belül helyezhetőek el, túlnyúlás, peremképzés nélkül.

Ha az ablaküveg felületének egyenlőségéből szeretnénk elindulni, akkor nem elég kibontani a gerébtokos ablakot, hanem a toknál a falat végig kell vágnunk. Ez nálatok (is) elmaradt.

Megj.: az egyik fotón látok kívülről egy beton párkányt. Javaslom levágni a kilógását, mert ez sajnos behúzza a hideget az ablak alá.

márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/


Én nem pontoztam semmit viszont csak meg akartam még egyszer győződni,hogy tényleg nincs e gáz.Sajnos túl aggódós vagyok meg ugye van benne pénzem rendesen aztán belém adták az ideget.

márc. 4. 03:50
 4/6 A kérdező kommentje:

2/


Majdnem mindegyik ablaknál van ilyen beton párkány

márc. 4. 03:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A sógorod egy igazi barom.
márc. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5/


Sajnos ezt tudom már elég régóta.

márc. 4. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!