Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az normális dolog, hogy még...

Az normális dolog, hogy még mindig remegnek a kezeim?

Figyelt kérdés

Lehet egészség kategóriába kellett volna tenni, de közben felújításról is van szó.

Szóval szóval elég rég használtam barkács, vagy kerti kisgépet, és most se túl sokat. Először lenyírtam a sövényt, ami max 10 perc volt, könnyű kis elektromos gép, de az a gond hogy elég magasan kellett vágni a sövényt. Majd elkezdtem csiszolni a kerítés régi festékrétegét fúrval, és a rá helyezett korong drótkefével. Azzal mondjuk jó 2 órán keresztül. Kisebb megszakításokkal. Dél körül csináltam. De még most is eléggé remegnek a kezeim. Ami elég zavaró. Másnál is szokott ilyen lenni kisgépeknél, vagy fűkaszánál, ha hosszabb ideig használjátok? Ha igen, akkor mennyi idő után szokott elmúlni?



márc. 5. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szoktál ilyeneket csinálni, akkor normális. Mennyi idős vagy?
márc. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen megeröltetés. Majd elmulik.
márc. 5. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
2 óra drótkorongozás nem kevés még sarokcsiszolóval sem, a fúrógépbe fogott drótkorong még jobban rezonál. Ez azért eléggé megterheli az izmokat idegeket pláne ha hirtelen huzamosabb ideig végezzük. Másnapra többnyire tünetmentes lesz az ember, egy kis ízületi fájdalom is belefér ami 1-2 napig "boldogíthat" még. A remegésnek még ma el kellene múlnia.
márc. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, ez mindenkinél előfordul, annál is, aki akár napi szinten végez ilyen munkát, idővel elmúlik. Ha géppel vések egész nap, én is utána még este is érzem. Van egy sz-r kínai fűkaszám, nulla rezgéscsillapítással, azzal elég fél órát dolgozni ehhez. Gyerekkoromban pl. sokat utaztam Csehországba, akkor még a sínek nem ilyenek voltak, mint most, zakatolt a vonat ezerrel, este a fotelban ülve még éreztem a zakatolást, úgyhogy ehhez még megerőltetés sem kell. :)
márc. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez az elkényelmesedett életmód mellékhatása.

Heti 2x1 óra rendszeres egész testet átmozgató bármilyen sport tevékenység, és nem lesznek ilyen problémák.

(Olyan nincs, hogy valakinek ennyi ideje ne lenne, csak az a kérdés akarunk e rá időt szakítani. Ez helyre hozza az emésztési időt, a vérnyomást, izületeket, és ad némi fittséget. Normális táplálkozással pedig még a túlsúly is eltűnik idővel, koplalás nélkül.)

márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
#5 Ez badarság. Fizikai munkát végzek, akár napi szinten dolgozom olyan kézi gépekkel amik rezegnek/rezonálnak, ez nem függ a napi mozgástól, fizikumtól. Az izomláz az igen, de az sem hárítható el napi testmozgással, azzal csak az hárítható el, hogy a napi testmozgás után nincs izomlázad, de az nem, hogy egy attól merőben eltérő, más jellegű fizikai terhelés ne okozzon izomlázat.
márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A statikus izomzatnak van csak izomláza, a dinamikus tömörnek nincs. Max enyhe izom fájdalom, de az nem olyan mint az izomláz, ettől ugyan úgy mozogsz mintha nem is lenne.

Minden télen 5 erdei m3 rönkfát kugliztam 25 cm-s darabokra, ezt szinte megállás nélkül 8-16 között letudtuk haverommal 3 kávé szünettel és egy ebéddel. Majd utánna vágtuk az övét, az meg 6 m3 szokott lenni

Felújítás alatt napokig csak véstem, gletteléskor géppel csiszoltam le az egész házat. Sosem volt semmi bajom másnap mert dinamikus tömör izomzatom van. A gyurás statikus felfújtat csinál, ez esetben lesz izomláz, meg zsibbadás is.

márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!