Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Rakható ide válaszfal?

Rakható ide válaszfal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy ilyen ház, ami kb így néz ki lerajzoltam:


[link]


Szóval van egy műanyag bejárati ajtó és egy ablak (kékkel), amik egy műanyag panellel vannak egybeépítve (rózsaszín). A többi tégla. Az ajtó és az ablak között van egy kis távolság, plusz az ajtó kifele nyílik.


A következőt szeretném:


[link]


Egy válaszfallal (zölddel jelöltem, lehet nagyon vékony, nem számít) legyen elválasztva a tér jobb oldala a baltól, és a narancssárgával jelölt részen egy műanyag harmonika ajtó legyen: [link]


Azt nem tudom, hogy oldható ez meg? A harmonika ajtó kerettel jön, amit ajtónyílásba lehet tenni, de hogy alakítom ki az ajtónyílást?


Sose falaztam még, de az nem lesz gond, hogy a rózsaszín felület az műanyag? Szóval ha lerakok téglákat, hogy fogatom hozzá a műanyaghoz. Purhab???



márc. 7. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Megoldható. Gipszkarton fal nem lenne egyszerűbb?
márc. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy egyszerűbb. A kérdés hogy hogy oldható meg. Arra a kis részre gondolok ami a műanyag elem és a harmonika ajtó kerete közt lenne.
márc. 8. 00:41
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ha gipszkarton ból épitted a profilt fogatod a műanyaghoz ,kialakittod az ajtó nyilást.Mint a videóba.

[link]

márc. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
81%
Tényleg jók ezek a videók, ennél jobban nem lehet elmagyarázni. Én is a gipszkartont ajánlanám. Magad is könnyen megépítheted de profikat hívni sem ördögtől való ötlet ha nincsenek megfelelő szerszámaid, eszközeid és mindent venni kellene hozzá, v ha esetleg bizonytalan lennél a saját képességeddel szemben.
márc. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Bármi lehetséges. Ha téglával falazod fel, akkor a téglát csak neki kell engedni az ajtónak, mást nem kell vele tenni, ill igyekezni kell az ajtónyílásba beszorítani (beékelni) a téglát.

Gipszkarton esetén pedig a UW profil kerül ide. Két dolog lehetséges. Ezt az UW profilt vagy rögzíted az ajtóhoz önmetsző csavarral (ahogy azt ajánlották) és minden esetben szükséges az UW profilra PAE szalagot ragasztani, vagy ha úgy ítéled meg a dolgot, ez a fal lehet a jövőben elbontásra kerül és nem szívesen csavarozod neki a profilt, hisz a csavarhelyek az elbontás után látszani fognak, esetleg az ajtó elbontásra kerül, akkor aljzatról indulva (az aljzaton is legalább két csavarnak kell hely) az ajtó feletti falszakaszig egy profilból kell tudni ezt lehajtani, ha ez így van megcsinálva és lefúrod az aljzatra meg a falra a profilt és tudsz adni neki legalább egy csavart az ajtó felső felénél a nyílásban, az nem mozdulhat el, nem fog repedni.

márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gipszkarton jó, de annak kell támrendszer is. Belső térben Ytonggal is dolgozhatsz tégla helyett, az könnyű, csak a felülete sérülékeny ezért érdemes burkolni valamivel.

Ablakokat is purhabbal szoktak tömíteni a falnál, ennél is alkalmazhatod persze, csak akkor a falat másképpen kell megfogatni az oldalhoz vagy mennyezethez, hogy ne dőljön ki ha valaki nekidől.

A gipszkarton mellett szól a vastagsága, ami így kevés helyet vinne el a szabad területből - de az is sérülékeny felület, kérdés mit akarsz csinálni a leválasztott helyen.

márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!