Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belulrol szigeteles eps-sel?

Belulrol szigeteles eps-sel?

Figyelt kérdés

Adott lenne egy valyoghaz aminek terd magassagig ko majd valyogtegla a falai, 60cm, magas 1m ko alapzaton nyugszik, nem vizesedik sosem vizesedett.

A padlas felol 20cm agyag fodem van, nad majd csirkehalo, ezek alatt pedig a 30cm vastag gerendak kb meterenkent max. Gerendak kozott legures ter de ezeket belulrol a szoba felol eltakartak lemezzel ami tapetaztak festettek. Gondoltam, h visszabontom a tapetat es a lemezezest es a gerendak kozet kiszigetelem de felek, hogy nyest es a ragcsalok 1 honap alatt szemetet csinalnak belole. Igy jott az otlet, hogy belulrol az egeszre tapetara farost lemezre mindenre 5-10cm hungarocellel leszigetelem. Erne az valamit? Nem keletkezne tul nagy hohid? Stb?

Koszonom!



márc. 8. 05:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem szigetelünk belülről.
márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Két komoly probléma adódik a belső szigeteléssel:

Az összes válaszfalnál hőhidat hozol létre.

Az illesztési hézagoknál a szoba meleg nedves levegője bejut a szigetelés miatt jóval hidegebb faszerkezetbe és ott lecsapódik. Beindítja a korhadást.

márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vilagos, igen ettol feltem en is, akkor ez elvetve, majd egyszer gerenda koze meg lesz ejtve.

Koszonom.

márc. 8. 10:01
 4/11 anonim ***** válasza:
A fújt cellulózba nem megy bele semmi, mert bór sókkal van kezelve.
márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el! Orbitális baromság, tönkreteszed vele a házat.
márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A belülről szigetelés alap esetben nem javasolt, de vannak bizonyos helyzetek, amikor nincs más választás, ezért bizonyos feltételek figyelembevétele mellett megoldható.

Szigeteltem már belülről vasbeton zárószinti födémet, 10cm-es hungarocell lapok felrahasztásával, hálózással, majd simított, festett vékony vakolattal.

Érezhetően jobb lett a hőszigetelés, főleg télen csak az előnyét lehetett érezni.

Nyáron is jobb volt, de mivel a szigetelés belülre került, ezért "elveszett" az épületszerkezet tömege miatti hőtehetetlenségi tartalék. Emiatt szellőztetés esetén szinte azonnal felmelegedett a helyiség, de klímával pillanatok alatt vissza lehetett hűteni, és csak kicsit kellett "ráhűtögetni", a többi, nem szigetelt helyiséggel szemben.

Összességében elmondhatom, hogy jobb lett.

ezeket azért írtam le, mert konkrét tapasztalaton alapul, és rámutassak a belső szigetelés előnyére, valamint egy kis hátrányára is.

A konkrét esetedben a legegyszerűbb megoldásnak a 10-15 cm szigetelés elhelyezését látom. (Az 5cm felrakása is ugyanannyi munkával jár, a 10cm már duplán jól szigetel, és ha van bőven belmagasságod, akkor 15cm-t javaslok, ha nem zavaró).

Amit érdemes megfontolni:

- a hungarocell mennyire lehet tűzveszélyes

- megoldható-e inkább a padlástér felől egy lécrács kialakítása, ami közé ásványgyapotot teszel, és arra csirkeháló majd hézagosan deszka deszka borítást (járhatóvá téve)

márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Belülről is lehet szigetelni, méghozzá ragasztással.nem kell 10 centi, elég a 3,esetleg 5 cm -es lépésálló. Ha kész, akkor leragasztod 0,5 cm-es díszlapokkal. Az ilyen mennyezetű házam(100 éves) így működik tíz éve, nem penészedik. a kész mennyezetet diszperzittel lefestettem.


(nálam a falak is belülről szigetelve vannak)

márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A belső szigetelés erősen ellenjavalt, vályognál, főleg EPS-sel TILOS. Ilyenkor a hőlépcső zöme a hőszigetelésben van, azaz a fal majdnem olyan hideg, mint a kültér. Az EPS nem párazáró, ha az átdiffundáló pára megérkezik a hideg vályoghoz, ott kicsapódik. Nedvesedik a fal, ami a vályognál az összedőlés veszélyét jelenti.

Szigeteletlen falnál azért nincs ilyen probléma, mert kifelé haladva párhuzamosan csökken a hőmérséklet és a páranyomás: sehol sem lesz harmatpont alatt. Belső szigetelésnél gyorsabban csökken a hőfok, mint a páranyomás.

márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, födémről van szó, nem falról, de értem amit mondasz. Ezért írtam korábban, hogy "bizonyos feltételek figyelembevétele mellett" lehet.

Viszont ezen az oldalon van egy számoló, ahol fel tudsz pakolni rétegrendeket és kiszámolja még a hőátbocsátási tényezőt, mutatva a harmatpontot:

[link]

márc. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9# Aha, tényleg, már reflexből írok :)

Ez esetben felülről üveggyapot: olcsóbb mint az eps, és nem rágcsálja semmi.

márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!