Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet tetőt cserélni léc...

Lehet tetőt cserélni léc csere nélkül is?

Figyelt kérdés
Nádtető van egy parasztházon amit szeretnék megvenni (kb 70-80nm lehet a ház) aminek az állapotát nem tudom hogy milyen. A nádat szeretném leszedetni és bontott cserepeket tenni rá, csak nem tudom hány db kéne rá? Láttam 2000db-os hirdetést 5Ft/dbja ez elég lesz szerintetek? Lécet nem szeretnék cseréltetni mert csak emeli a költségeket, és ha jelenleg nem ázik a ház akkor addig később se fog.
márc. 9. 06:48
 1/7 A kérdező kommentje:
4 millió Ft a ház nyíregyházán ha ez számít
márc. 9. 06:49
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Jó szándékból írom, ilyen házra költeni színtiszta pénzkidobás.

Ha nekem kevés pénzem lenne, kizárt hogy belefognék.

Inkább laknék együtt egy idegen emberrel, de rendes tiszta lakásban.

márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szeretem a parasztházakat, néztem belülről is (képekben) nem látszik omladozónak. Engem nem zavar ha esetleg kicsit poros jelenleg is ilyenbe lakok, úgy vagyok vele, hogy a kis kosz erősíti az immunrendszert, régen is kb ilyenekben laktak a parasztok és jól voltak, nem lett bajuk a háztól. (Meszelni fogom a házat minden évben, ahogy régiek is tették ez nem lényeges csak írom, hogy gondoskodni fogok a házról). Van kemencéje is a háznak (amit szeretnék megvenni) és nincs repedezve, vagyis jól bánhattak vele. Csak a tető miatt félek, hogy esetleg arra is plusz milliókat kell költenem esetleg. Gondolkoztam, hogy nádat rakatok fel rá, amit tűzálló, stb és 8 évente kell karbantartani, csak nem írják sehol, hogy a karbantartás mennyibe kerül. Ez egy tirpák ház egyébként. És tanya-ként van nyilvánítva (legalább is az eladásnál azt írják). Én pont tanyát keresek parasztházzal. Nem védem a házat csak én ilyen fejjel gondolkozok, azért teszek fel kérdéseket.
márc. 9. 07:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nem a végleges egyetlen házam lesz mert nem messze (kb 5 km) vannak a szüleim háza ami sokkal modernebb kb ~20 éve lett megépítve. Ez esetleg csak beugrós ház lesz, hobbi ház. Meg állatokat tartanék itt. Meg mivel imádom a parasztházakat, a stílust is berendezném parasztosan, mint ahogyan tájházakat szokták.
márc. 9. 07:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A cserèp mèrete ès rakásától függően megvan, hogy 1m2 re hàny kell. Ennek utána tudsz nèzni ha rákeresel. Mert ez, ès a m2 is elèg nagy szórást mutat.

A nád ès cserèpfedès biztosan nem egyforma lèctávolságot igènyel. A tető szerkezete, kialakítását is ellenőrizni kell az adott terhelèshez.

márc. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt több probléma van. A bontott cserép mindig ázni fog, ha nem fóliázol alá. Ahhoz meg léccsere is kell, de az már valószínúleg a kiosztás miatt is.
márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a cserép súlyát bírja, ha nádra van méretezve. Esetleg lemezfedésen gondolkoztál? Persze ahhoz is más cserèpléc távolság kell.
márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!